10/10
döncimama 2016 márc. 02. - 10:40:30 10/10
(223045/239045)
A felirat még csak a 27. résznél jár, úgyhogy erre még várni kell az angolul nem tudóknak, pl. nekem.
10/10
Ljerk 2016 márc. 02. - 01:08:33 10/10
(223044/239045)
The Merchant: Gaekju 2015

Kicsit hagyományos módon induló dráma - azt hinnénk, majd végig ez lesz. Hát nem, sokszor megújul a sorozat, mert újabb síkok jönnek elõ. Félig csiszolt kis gyémánt a sorozat, az egyik legösszetettebb amit láttam koreai filmek közül. Rengeteg motívum és történetszál kerül elõ, sokszor mellékszereplõk kerülnek a közzéppontba. "Aminek meg kell történnie, az megtörténik" a filmben.

A film alapja egy 1979-83 közt megjelent novella füzér, az írója sokat merít a francia szerzõktõl (pld. Dumas), de úgy, hogy képes átültetni a koreai viszonyokra és rengeteg dolgot hozzátesz. A szereplõk tökéletesen lettek kiválasztva. Hibái is vannak a sorozatnak, de erõl most nem írnék - mert utólag végiggondolva inkább az összkép számít - az pedig: jó.
Illiona 2016 márc. 01. - 22:47:46
(223043/239045)
Come Back Mister

a 2. részben jelenik meg csak Rain, de kárpótlásul egybõl 2 példányban.
A csúf, jelentéktelen, sikertelen alkalmazottból lett egy ilyen dögös férfi.
Szegény, szinte el sem hiszi.

A másik férfibõl, aki jó útra tévedt gengszter volt, pedig egy dögös nõci lett.
Sajnos férfiaggyal.Hogy ebbõl mi lesz?

A sorozathoz nagyon jó zene van, de ez talán nem ujdonság.
De még csak holnap lesz a 3. rész.
Illiona 2016 márc. 01. - 22:40:51
(223042/239045)
Come Back Mister 1-2 rész

csak most indult, de már van rendes magyar felirat, sõt, kettõ is.
Az elsõ 2 rész alapján nagyon tetszik.
Ez a halálból való visszajövés téma nem tetszett elõre, olyan sablonos, és eleve meseszerûséget feltételez.

De ez egy vérbeli vígjáték, a szereplõk esendõ, messze nem tökéletes figurák.
A sorozatban elõforduló karakterek vannak mindenhol, más sorozatokban, de az életben is.
Az alá-fölé rendelt viszonyból fakadó megalázó jelenetek sajnos életszerûek, és egy volt gengszterszerûség társadalomba való visszailleszkedése is csak mese a legtöbb esetben.

de lehet ezt ugy is tálalni, hogy humorosan, ironiával fûszerezve bemutatni, szórakozva, nevetve figyelni.
Illiona 2016 márc. 01. - 11:41:41
(223041/239045)
kép:
aki vendégként eljön a filmvetitésre, és résztvesz a közönségtalálkozón:

Yu De Bin kinai szinész.

(azért néha jó szegedinek is lenni!)
Illiona 2016 márc. 01. - 11:36:41
(223040/239045)
Sziasztok!

Ismét lesz egy különleges film a szegedi Kinai Filmklub rendezvényeként
A Zöld Sárkány Gyermekei címmel egy magyar???!!!! film.

Hát ezen meglepõdtem, és bizony nagyon kíváncsi is leszek, majd beszámolok.
Március 29-én lesz a vetités, ha valakit esetleg még érdekel.

A film után beszélgetés is lesz, és nem akárkivel, hanem a film kínai fõszereplõjável!!!!

(nem, sajnos nem Csen Csen, ez egy másik film :)))) )

KÉP. A A Zöld Sárkány Gyermekei posztere
10/10
döncimama 2016 febr. 29. - 20:32:31 10/10
(223039/239045)
A Tomorrow cantabile aranyos sorozat volt - rengeteg csodás zeneszámmal fûszerezve. Nagyon élveztem. Kevés sorozat van, amiben ennyi komolyzene hallható.
Hát, még mindig JW a kedvencem, bár egy idõre el fog tûnni szem elõl, az idén bevonul katonának, sajnos.
Illiona 2016 febr. 29. - 18:46:02
(223038/239045)
és még egy kis infó a Discovery of Romance c sorozathoz.

Amit leirtam, az az 1-2 rész történése, ha valaki kedvet kapna hozzá.
Egyáltalán nem unalmas, bár nem is megszokott körömrágós sztori!
http://asianwiki.com/Discovery_of_Love

Ami NINCS benne a filmben, (és nem is hiányzik):
nincs benne negatív karakter. Nincs gonosz anyós, sznob akarnok menyasszonyjelölt, nincs papa aki tönkremegy, és adósságokba hajtja a családot.
Nincs autósüldözés, verekedés, mérgezés, gyilkosségi kísérlet.
Nincs amnézia.
Ja, és bosszú sincs.
Az tetszett, hogy nem szüzességüket évtizeden keresztül õrigetõ, csókolózni képtelen fiatalokról van szó, hanem 30 év körüli emberekról, akik szeretnek, összeköltöznek, veszekednek, szétköltöznek, ujra összeköltöznek.
Egy ágyban alszanak. Úgy mint a való életben is egyébként.

KÉP. a sorozat postere
Illiona 2016 febr. 29. - 18:15:16
(223037/239045)
Discovery of Romance

pár szót a sorozatról, mert ennek a "nézésnek" jelentõsége van!
Eric nem egy túl sokat szerepelttett szinész én eddig mindössze 2 sorozatban láttam
(Que Sera Sera+amirõl most irok).
Meggyõzõdésem viszont hogy ebben a történetben kevesen tudták volna megoldani ezt a feladatot, hogy csak nézni áthatóan!
Az alapszituáció:
van egy pár, szerelem elsõ látásra, összeköltözés, együttélés. De hétköznapok, a karrierépítés felõröli a kapcsolatot, végül a lány 5 év után szakít. Ujabb 5 év, nem is találkoznak, végül egy fatális véletlen kapcsán egymásba botlanak.
Ekkorra a lány már uj kapcsolatban él, egy nagyon menõ plasztikai sebésszel, aki minden szempontból a tökéletes társ is számára, szeretik egymást és ami a fõ, bíznak egymásban!!!
A férfi a múltból rádöbben, hogy õ még mindig szereti ezt a nõt, és vissza akarja kapni.
Miután a lány most élettársi kapcsolatban él, igy nem tehet sokat, csak finoman, apró lépésekkel, nem rohanhatja le a nõt.
Az õ eszköze az, hogy az agresszív nyomulás helyett mindig jelen van, figyel, néz, követ a tekintetével.
A lány is elkezd ebbe kicsit belezavarodni, de felfigyel a mostani élettárs is.
Ebben a sorozatban nem sok minden történik a 16 rész alatt.
3 ember, akik komolyak, felelõsséggel viselkednek egymás felé lelki szintem megélt kicsi változások utján alakulnak, fejlõdnek. Szembenéznek a saját vágyaikkal, képességeikkel, életükkel,
Olyan témákat feszegetnek, hogy mi az elkötelezettség, mi a hûség. Mi az ami tolerálható, és mi az ami már nem.
Lépésrõl lépére közelednek, távolodnak egymástól, vagy épp egymás felé.
Minden egyes történéssel mérlegre teszik magukat és egymást.
Sok olyan szitu van, amire azt mondtam, na de én már ezt nem hinném el!
A férfi tehetetlen, hónapokon keresztül csak figyel, néz, vár. Persze cselekszik is, elmegy enni, inni a nõvel, hazaviszi, és hazaviteti magát. Segit a nõnek a munkában, de ezek nem látványos események.
Soha egyetlen filmben vagy sorozatban sem találkoztam ilyen szépen bemutatva, hogy mi is az igazi bizalom, az amikor a párkapcsolatban a felek TUDJÁK, hogy a másik õszinte.

Kép: Eric vagy másnéven Moon Jung Hyuk
Illiona 2016 febr. 29. - 17:35:12
(223036/239045)
Sajnos linket nem tudok csatolni, hogy miért azt nem tudom, de ennek a 11 oldalas dokumentumhoz ugy lehet eljutni, hogy Googlee: " Haraszhy Ágoston A szép táj borászat ma " beütésével ott lesz az elsõ oldalon pdf dokumentum, és meg lehet nyitni.
Ennek 5. oldalán van szó a Tengrirõl, és bor szóról.
Illiona 2016 febr. 29. - 17:27:34
(223035/239045)
Giant:
Nem ez az elsõ, és biztosan nem is az utolsó, hogy nem találkozik kettõnk tetszési indexe, ez igy ettõl izgalmas.

Magával a sorozattal semmi bajom, nagyon jók voltak a gyerekkori részek, a gyerekszereplõk is.Jó a történet, és akár lehetett volna az East of Edenhez hasonló nagyivû és népszerû féltörténelmi sorozat.
Nálam ott jött a megdöbbenés, amikor a gyerekszereplõt váltotta a végleges férfifõszereplõ, oly módon, hogy a 20 év körüli fiatalember helyett egy koravénnek létszó, semmiképp nem elõnyös arcú szinész megjelent.
Nem is értettem, hogy nem iktattak közbe még valakit.
Ezt a szinész láttam korábban a The Prime Ministerben, akkor is meglepõdtem, mert Dél-Korában nagyon sokat adnak a külsõ megjelenésre, a szépségre, és az az igazság arra gondoltam, hogy ugye Amerikában (USAban) megtörtént, hogy egy közepeske tehetségû szinész olyan népszerûségre tett szert a Western filmek divatát meglovagolva, hogy simán az elnõki székig jutott...
Miután Korea nagyon Amerikafüggõ, és figyelnek mindent ami odaát van, talán nem akarták megkockáztatni, hogy egy kifejezetten sugárzó, és egyértelmûen vonzó megjelenésû, intelligens 40-es szinész kapcsán példát mutassanak, ezáltal megkavarják a politika (ott is) ... állóvizét.
A Last c 2015-ös soriban egyébként tetszett ugyanez a szinész, de ott nagyon negatív szerepe volt, vagyis ez nem dicséret (vagy mégis?!?!)
Ha Wolja lett volna az elsõ fõszereplõ, helyet cserélnek, úgy talán jobban elfogadtam volna.
Nem tettem le a sorozatot véglegesen, lehet hogy egyszer folytatom, most mindenesetre szüneteltetem.

Vannak egyébként a nem kifejezetten szép arcú koreai szinészek közül is, akiket nagyon kedvelek, pl az Ode My Father és a The Himalayas c filmek fõszereplõjét.(képen)

És még az is elõfordulhat, hogy lesz az "A FILM", hogy megkedvelem! Már több szinész kapcsán megesett, pl Lee Deok Hwa (Dae Jo Young,) vagy Cheon Ho Jin (Bluebird's House) esetében.

Képen: Hwang Jung Min (Ode to My Father)
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 29. - 17:14:41 8/10
(223034/239045)
Azt nem láttam, de azt hiszem, hogy õ játssza a zongorista fiút a Tomorow cantsbile/Naeil's cantabile sorozatban. Õ alakítja a szabályokat követõ tehetséget, a lány az azokat felrúgó õstehetség, a kettõsük nem csak a zongoránál mûködik. Azt hiszem, nekem nem lett volna lelkierõm a lány kupiját felszámolni, a fiú megcsinálta, házvezetõnek is beillene!:)))))))))))))))))))))
10/10
döncimama 2016 febr. 29. - 14:20:01 10/10
(223033/239045)
Sziasztok!
Edimir kedves, láttál már tõle valamit?
A legutóbbi sorozata, a Yong Pal is jóra sikeredett.
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 29. - 10:54:17 8/10
(223032/239045)
Ha találkozom a filmjével, akkor abból is lesz képkivágás!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 29. - 10:53:31 8/10
(223031/239045)
Nem ismerem a forrást, amire hivatkozol, A magyar nyelv történelmi-etimológiai szótárában (341.p.) ótörök eredetûnek írják, a déli kipcsák nyeélvekben.
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 29. - 10:50:55 8/10
(223030/239045)
Nekem az egyik kedvenc sorozatom, anno csak az elsõ részhez volt magyar felirat, a többit angollal néztem, tudom, hogy nagymacsnak is tetszett, sõt még Sumomo is elismerõen nyilatkozott róla, ami nagy szó, mivel õ nem az a könnyen lelkesülõ.
10/10
döncimama 2016 febr. 28. - 22:09:57 10/10
(223029/239045)
Sziasztok!
Edimir drága, én szeretem Jung Il Woo-t, de az én szívem csücske Joo Won...
Azért jól esik, hogy még emlékeztek rám. Köszönöm.
10/10
Ljerk 2016 febr. 28. - 22:04:52 10/10
(223028/239045)
Ízlések és pofonok. Nálam a sorozat is a legjobbak közt van, meg a színész is. :) Megnéztem a nézettségét, Koreában a kezdeti 12%-ról a vége felé már 30% fölé nõtt.
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 febr. 28. - 21:33:55
(223027/239045)
Nem, mi ott az alvégen nagyon is magyaráztuk, hogy valami köze van Egyiptomhoz. Még a Smaragdtábla is elõjött. De jó, hogy megtaláltad! Köszönöm. De nagyon igaz, csak kell egy kis elmélyülés ahhoz, hogy az ember megértse.
offtopic
Mennyei Harmónia 2016 febr. 28. - 21:27:36 Előzmény Illiona
(223026/239045)
Ez az az ominózus nézés? Nekem ez egy buta birka tekintet. Semmit nem értek, semmi nem áll össze, talán vissaz kéne menni az általános 5ik osztályába. Én nemhogy a frizurámat nem igazítom meg, de még a hapsit is kicsit lükének nézem.