Illiona 2016 febr. 04. - 07:57:46
(222885/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

ime a RAINrõl készült nagyon alapos elemzõ cikk 2. része:

http://ricemegatronexpert-mag.blogspot.hu/2016/02/jatszani-szuletett-jung-ji-hoon-rain.html?view=magazine

Azt hiszem, kétség nem fér hozzá, hogy az õ egy különleges képességekkel megáldott mûvész!
Illiona 2016 febr. 03. - 20:45:07
(222884/239045)
The Empress of China 32/96

Õfelsége a sok lámpásával.
A Nagy Tang Birodalom felemelkedésének fényei...
Illiona 2016 febr. 03. - 20:42:56
(222883/239045)
The Empress of China 32/96

epizódismertetõ

Xu és Wu megbeszélik, hogy a trónörököst segitik ebben a helyzetben, és a császár elõl eltitkolják a történteket.
Addig, még Wu beszél a trónörökös mesterével és feleségével, hogy mit lehetne tenni, Xunak el kellene vonni a császár figyelmét. De Xu épp arrafelé tereli a császárt séta közben, ahol a titkos találka van, igy õfelsége meglátja, és meghallja a történteket.
Közben a trónörökös a barátjával a hegyen a tanyán beszélget. Chen Xin megkérdi, miért ragaszkodik ennyire hozzá a herceg, a válasz, mert egy gyerekkori játszópajtásra emlékezteti, akit az apja öletett meg. Azt mondja, minél jobban próbálja elfelejteni a sok meghalt barátot, annál inkább emlékezik rájuk.
Kéri a barátját, menjen el messzire, és éljen egyszerû pásztorként, és soha ne jöjjön vissza, az anyjáról õ gondoskodni fog.
Miközben késõbb Chen Xin fát vágni megy, megjelenik a felbõszült császár, és egy suhintással levágja a fejét a férfinak! Mindezt úgy, hogy az odarohanó trónörökös látja. Elõször nekiront õfelségének, de azután összeroppan, és megadja magát, megkötözve viszik el a katonák.
A 2. herceg és a 2. királyi ágyas titkos megbeszélést tartanak, ahol a 2. herceg megigéri a korlátlan teljhatalmat a palotában a nõnek, ha sikerül megszereznie a trónt.
Igy, hogy a trónörökös valószinüleg lemondatódik, most õ lesz a várományos.
Nagyon magabiztosak…

Éjjel a császár és Wu iszogatnak egy teremben, ahová csak a császár léphetett be eddig.
Minden olyan embernek, akit eddig õfelsége sajátkezüleg ölt meg, ég egy lámpás.
Most Chen Xinnek gyujtott meg egyet. A terem fényben uszik, nagyon sok lámpás ég már.
Az olajat õfelsége sajátkezûleg pótolja, hogy soha ki ne aludjon egy is.
Hét ilyen egy szorgalmas, gondoskodó uralkodó!

Kép: idilli délután a hegyen, egy tanyán.
a két barát, beszélget, iszogat, fözöget. Beszélnek a barátségról, Sorsról, hûségrõl, áldozatvállalásról.
Nem is sejtik, hogy õfelsége már felbõszülten közelit...
Illiona 2016 febr. 03. - 19:27:25
(222882/239045)
The Empress of China 31-96

epizódismertetõ

Xu, a kétarcúvá lett korábbi barátnõ meglátogatja a fiatal, terhes ágyast, és megpróbálja titokban rábeszélni, hogy a szülést követõen ölje meg a gyermeket, és fogja rá nagynénjére, a 2. királyi ágyasra, mert az a nõ eddig is sok csecsemõt megöletett, sokszor az anyával együtt, de mindig megúszta, és a császár soha nem hitt ezeknek a meséknek. Így viszont tudnák a legnagyobb befolyással bíró legelsõ ágyast likvidálni.
A fiatal lány megrémül, neki most esélye sincs túlélni, vagy csak kegyetlen áron.
A 2. királyi ágyas már kezdi is terjeszteni a pletykát, hogy a fiatal ágyasnak ellenségei vannak a palotában, hogy majd õ minden gyanún felül legyen.

A trónörökös látszólag belesímul az udvar szokásaiba, és közli is hogy napokra elmegy apjáért imádkozni egy hegyi templomba. Mindenki örül hogy igy pikk pakk megjavult.
A 2. herceg viszont nem ideges, hogy a trónörökös helyzete megszilárdulni látszik, csak mosolyog… Mintha tudna valamit...
A trónörökös felesége viszont megsejt valami rosszat, és utána szökik a hercegnek.
Nem tudom ez a templom mennyire van a városon kívül, de csak ugy selyemruhában, az összes fejdísszel együtt.
Meglátják a trónörökös herceget, egy tanyán, ahol kecskéket tartanak, a korábban általa lefejezett barátjával, akivel örömmel üdvözölték egymást.
A két barát meghitt kapcsolata látszik, hogy igazi barátság. Csakhogy nem engedelmeskedni sõt becsapni a császárt, az bizony felségsértés…
A trónörökös felesége tudja ezt, meg is rémül.
Rögvest felkeresi Wu-t, hogy most mitévõ legyen. De csak az álszent barátnõt, Xu-t találja, aki mézes mázas szavakkal kiszedi belõle a történteket.
Valahogy a herceg barátját titokban meg kellene ülniük…

Kép: a látszat csal: a két bájos nõ épp emberéletekrõl csacsog, ki kinek mikor és hogyan kellene megölni.
offtopic
maggi99 2016 febr. 03. - 10:12:08
(222881/239045)
Mit szólnátok egy február végi LIBAGOLY TALÁLKOZÓ-hoz?

Tehát
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - 2016 - libagoly farsang!:)

február 27. szombat - valahol egy jó kis étteremben, a metró közelében.
Téma: minden, ami koreai, minden, ami érdekel, minden, ami csak az eszedbe jut!:)))))))))))))

1./ edimir
2./ vonder /megígérte, hogy a következõn ott lesz, ez pedig AZ a következõ!:)/
3./ maggi
4./ Dorombka
5./ Illiona
6./ Cilia
7./ Mennyei Harmónia
8./ micike (?????)
9./
10./

Addig is jelentkezzetek. És fõleg gyertek !!!! :)))))
offtopic
maggi99 2016 febr. 03. - 10:08:08
(222880/239045)
Sziasztok, szép napot mára is Mindenkinek :))

Tetszik Micike ajánlata ezzel a koreai étteremmel. Egyszer már ki kéne próbálnunk.
Bár én elég félõs vagyok az új ételek terén, különösen az erõs fûszerektõl tartok. De egyszer talán túlélem....
Kérdés, mennyire vagyunk bátrak, vagy kiváncsiak?

A cím alapján, ez a Keleti pályaudvar melletti utcában van. Tehát 2-es és 4-es metro közelében. Talán itt még parkolni is lehet a közeli kis utcákban.

Február 27-ig még elgondolkodhatunk rajta.
10/10
micike_MSc 2016 febr. 01. - 15:47:53 10/10 Előzmény Illiona
(222879/239045)
Édentõl Keletre.
Én a könyvre http://legeza.oszk.hu/sendpage.php?rec=li1966 és a filmre http://www.port.hu/edentol_keletre_east_of_eden/pls/w/films.film_page?i_film_id=673 gondoltam.

De egyszer majd jól megnézem (SSH miatt már tuti :)), csak idõ kellene több.
Talán majd ha lesz legalább egy hétnyi szabim egyben, akkor elkezdem, aztán majd csak kibírom valahogy a napokat, amikor be leszek szippantva a sztoriba, de már dolgoznom is kell... (ennél nagyobb problémám soha ne legyen)

A szodzsu pedig nagyon csábító, már az ígérete is!
(kép innen: http://welovebudapest.com/kavezok.ettermek/uj.autentikus.koreai.ettermet.talaltunk.budapesten )
Mentem.
:)
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 01. - 15:09:55 10/10
(222878/239045)
Obsessed: a végsõ elhatározás...

Most egyelõre mennem kell, nem tudom mikor járok erre legközelebb.
Addig is legyen szép napotok!
:))
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 01. - 15:07:08 10/10
(222877/239045)
Bocs, de úgy élvezem, hogy tudok képeket kivágni! :)))
10/10
micike_MSc 2016 febr. 01. - 15:06:15 10/10
(222876/239045)
.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 01. - 15:05:19 10/10
(222875/239045)
.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 01. - 15:04:28 10/10
(222874/239045)
.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 01. - 15:03:32 10/10 Előzmény Illiona
(222873/239045)
Szép napot Mindenkinek!

Obsessed megnézve telefonon kicsiben és este újra a monitoron. Hát SSH vibrálása átjött már a 4 colos képernyõn is, de nagyban élvezetesebb... :)))
Ez a film csupa feszültség és dráma, végig bizsergeti az ember minden porcikáját.

SPOILER. Kim ezredes (SSH) olyan, mint egy ketrecbe zárt tigris, feszülnek az izmai, idegei, csak a szerelmével lazul el, nagy ritkán még mosolyognak is, de aztán újra ott a bûntudat és a feszítõ vágy...
A feleség kedves, naiv (fõleg a többi koreai úrinõ katonafeleség között), bár sokkal fontosabbak neki a külsõségek, a gépies "gyerekcsinálás" ('ügyes voltál'), mert már csak nekik nincs... Talán régen mások voltak, de már csak egymás mellett élnek.
Az új beosztott százados (nem barát) idegesítõ a folyamatosan erõltetett lazaságával, mosolygásával, miközben kegyetlen a foglyokkal, sunyi (a mama is megmondja menyének, hogy a fia gonosz).
A kínai feleség nem vegyül, szótlan, nem vesz részt a többi nõ társasági életében - viszont Kim ezredessel ehhez képest szókimondó. Ki tudja, ha nem mondana olyanokat, amit az ezredes hallani akar, akkor is kialakult volna-e ez a titkos-tiltott szerelem közöttük?
Cherchez la Femme!
Hiszen õ az, aki gondoskodik az ezredesrõl a felesége helyett ('egyen barackot, az jó a dohányosoknak'), aki elmondja, hogy tetszett a látogatása a kórházban - ezzel mintegy bátorítja a férfit az udvarlásra. Máskor elküldi, de mégis a végén derül ki, hogy õ már korábban arra kérte a férfit, soha ne felejtse el, élete végéig. Úgy is lesz...
És amikor az ezredes majdnem meghal (és mindent felad) miatta, akkor sem megy utána, pedig a film végén úgy tûnik, hogy a férjét elhagyta/elváltak (?), hiszem a lánykori nevét használja. (Úrinõnek tûnik, de nem tudom, mi lehet az a nagy épület, ahonnan kijön a katonák hívására.)

SSH rendkívül meggyõzõen alakítja a nõ után vágyakozó férfit, akit lassan felõröl a vágyakozás és a visszautasítás. Tényleg folyamatosan cigarettázik, vagy szeretkezik, vagy a száját, arcát babrálja ábrándozva...
Ahogy a "tánctanár" mondja: biztosan tetszik neki valaki, mert tele van élettel.
Szépséges! :))))

És persze ott a vietnámi háború, mint háttér (ma már elõkelõen poszttraumás stressznek hívják a háborúk borzalmait átélõk lelki kikészülését). De nem vagyok biztos benne, hogy ez kellett a férfi és nõ egymásra találásához, hiszen a szerelem, a vágy - és a magány - bárhol utolérhet.
Illiona 2016 febr. 01. - 14:05:30
(222872/239045)
egy mandarinültetvény, növényházas technológiával Koreában:

Vagy Gyeongjubeli diákok voltak Jejun, vagy Jejui diákok Gyeongjuban, a lényeg ez a technológia, és a gyönyörû gyümölcs.
Jejun ettem ebbõl a fajta mandarinból, 3 db 10000 won, vagyis 2500 forint!!!!
Illiona 2016 jan. 31. - 17:51:47
(222871/239045)
Az East of Eden 56 része valóban soknak tünik, de amikor majd benne leszel, már nem tünik úgy, bármeddig szivesen elnéztem volna.
Hogy miért ez a cím, azt nem tudom.
Én az elsõ pár részt egyszerûen beletekertem, nem voltam kiváncsi a gyermekkori részekre, talán 2-3 rész ilyen, késõbb ugyis visszautalnak rá, az is elég.
Ha mindig aszerint választunk, hogy rövid legyen, akkor egy csomó értékrõl viszont lemaradnánk.
Vagyis HAJRÁ!

Jutalmul, ha jössz a találkozóra, akkor viszek neked sojut!
Szóval mindegy hogy hol lesz a tali, megkapod!
Illiona 2016 jan. 31. - 17:44:31
(222870/239045)
Sziasztok!

Az Obsessed egy nagyon jó film, de nem egy rózsaszin lányregény filmadaptációja!!!!
Vannak kemény jelenetek a vietnámi háborúból, és az onnan hazatérõ katona mentálisan megzúzott lelkérõl.
De van szerelem is... -A barát felesége...
és van pár érdekes jelenet is, fullasztó, izzasztó, lihegõs, ablakbepárásító.
SÕT! ÉS! Song Seung Hun hatkockája után a hatsóját is meg lehet látni!
-Hogy dublõrrel vagy õ maga, ezt nem tudom, nem szoktam a filmkészités rejtelmeibe belebonyolódni, mindenesetre bevállalós, mégsem 18 karikás.
A film a háborút túlélõ reményvesztett ember kétségbeesett kapaszkodása az életbe, és az egyetlen segitség csak a szerelem tiszta érzelme lehet. Lehetne.
Lehet?
Kép: posztere az Obsessednek.
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 jan. 31. - 02:29:09 10/10 Előzmény Illiona
(222869/239045)
Köszönöm a sorozat ajánlóját, mindenképpen meg fogom nézni. Már többször találkoztam ezzel a címmel, éppen ideje bepótolnom a hiányosságaimat, bár ez a "mindössze 56 rész" engem sokkol - õrületes idõtávlat ez nekem... :))))
(A doramax-ról töltögetek, 40 rész már megvan, bár jó sok kattintgatással jár, de legalább nem kell regizni; ráadásul láttam olyan részt, ami kb. 1 óra 23 perces!)

Nem tudom, mennyi közös vonása van az eredeti regénnyel és a filmadaptációval, de ha ugyanolyan lenne, akkor is tök más lenne a koreaiakat ismerve. :)
Mindig elcsodálkozom, mennyire bõségesen használják a "nyugati kultúra" remekeit és klasszikusait a filmekben, sorozatokban. Pl. a Personal Taste-ben Rimszkij-Korszakov Dongóját, mikor a papa "ráröpül" az elkényeztetett fiacskájára nevelési célzattal, meg a galériában Kandijszkij festményeit, vagy a BOF-ban Sosztakovics keringõjét (bár gondolom, keringõzni csak európai klasszikusokra lehet, koreai folklórra kevésbé), stb.
Nyilván a XX. századig elzárt "Remetekirályságot" korábban nem érhették nyugati hatások, most bezzeg az ott állomásozó amerikai szövetségesek révén annál inkább. Ezzel szemben "amcsi" filmekben a koreaiak legtöbbször csak észak-koreai terroristaként jelennek meg...

Ami Song Seung Hun-t illeti: az Obsessed már rég arra vár, hogy megnézzem, lehet, hogy most bele is fogok.
(Éppen a 2. éjszakámat töltöm, rendkívül nyugis - lekopogom -, úgyhogy ideális alkalom filmnézésre, még ha csak a telefonom van kéznél, akkor is.)
Jó éjt!
10/10
micike_MSc 2016 jan. 31. - 01:41:00 10/10 Előzmény Illiona
(222868/239045)
Ha hiszed, ha nem, még nem láttam teljesen a No Regret-et, csak úgy bele-belenéztem (jó régen)...
Sajnos ennek is 2cd-s felirata van, ami nem illeszthetõ a filmhez.
Ha valaki tud olyan programot, amivel a több cd-s felratok összeilleszthetõk, akkor kérem, ne titkolja az infót! Köszi. :)))
10/10
micike_MSc 2016 jan. 31. - 01:27:09 10/10
(222867/239045)
Nagyon kérdõjeles, hogy tudok-e menni, mert elõtte és utána dolgozom, de azért tervben van.
És tudom, hogy az eddigi kb. 20 találkozóból eddig csak kettõn vettem részt, de azért lenne egy kérdésem/ javaslatom.

A korábbi K-Pop büfébõl "nõtt ki" a K-Point nevû étterem, szintén nem messze a Keletitõl (ha már Edimir korábbi szíves invitálásában metró-megálló közelébe szervezne találkozót).
Ritkán járok Bp-en, de a K-pop-ban egyszer voltam, nagyon bejött... Kérdeztem a fiút, nincs-e, nem lesz-e szodzsujuk és azt mondta, a fõnöke éppen azon mesterkedik, hogy legyen. Lehet, hogy csak úgy kapott engedélyt, hogy étterem is kellett hozzá? :)))
Mindenesetre ez az étterem gyönyörû, hangulatos, legalábbis a képek és a cikk alapján.
http://welovebudapest.com/kavezok.ettermek/uj.autentikus.koreai.ettermet.talaltunk.budapesten
fb-profil: https://www.facebook.com/kpoint31restaurant/
10/10
micike_MSc 2016 jan. 31. - 01:08:19 10/10
(222866/239045)
Mit szólnátok egy február végi LIBAGOLY TALÁLKOZÓ-hoz?

Tehát
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - 2016 - libagoly farsang!:)

február 27. szombat - valahol egy jó kis étteremben, a metró közelében.
Téma: minden, ami koreai, minden, ami érdekel, minden, ami csak az eszedbe jut!:)))))))))))))

1./ edimir
2./ vonder /megígérte, hogy a következõn ott lesz, ez pedig AZ a következõ!:)/
3./ maggi
4./ Dorombka
5./ Illiona
6./ Cilia
7./ Mennyei Harmónia
8./ micike (?????)
9./
10./