Illiona 2016 febr. 14. - 23:47:15
(222965/239045)
A Fugitiv Plan B három jóképû szinész jutalomjátéka.
Igazi gengszteres, üldözõs, pörgõs sorozat.

Nekem olyan kicsit mintha a forgatókönyviró valahogy nyaralhatott közben, nem állt össze egy sikeres, egymásraépülõ, épitkezõ sorozattá.
De csak ugy nézni megéri, van benne azért izgalom is.

Levezetésképp jó a A Love to Kill után, hidd el szükség lesz ilyenre.

Kép: a nagy trió: Daniel Henney, Rain, Lee Jung Jin
Illiona 2016 febr. 14. - 23:39:32
(222964/239045)
Az Eden of Eden vagy A Love KIll???

mindkettõ, komoly, megrázó sorozat. És mindkettõ nagyon minõséges alkotás, nálam az elsõ 10-ben vannak.

Talán A Love to Kill-el kezdjed, az csak 16 rész, és ugy szépen "eteti" magát, a részek egymás után- szépen felépített történet, kibontakozó karakterek, folyamatosan fenntartott feszültség.
Még a sorozatkészités elejárõl, 2005-bõl, akkoriban még nem vágtak ilyen bátran, hosszabb, kényelmesebb jelenetek vannak.
A mellékszereplõk is jópofa figurák, mind egytõl egyig. A fiúk, akik Rainnal együtt élnek, a mamájuk, az utálatos nõ, aki ráakaszkodik, és mindenáron meg akarja szerezni a szerelmét, azok az arcok, amiket közben vág, a fõszereplõ nõ utálatos anyja, a papucsférj apa, és két unalmas testvér, akik mindig jelen vannak, de szerep nélkül.
Még ebben a sorozatban láttam egyetlen alkalommal a mûtakonyt mint eszközt, hát meglepõ-megdöbbentõ volt.
"Szerepel" filmben egy béna ember is, hát... , ezt is el kell "játszani".
A történetrõl nem irok semmit, az elemzésben amugy is volt szó, meg ha majd nézed kitárgyaljuk.
Illiona 2016 febr. 14. - 23:26:25
(222963/239045)
Nekem jó lenne a koreai étterem, de majd a Pestiek eldöntik, õk vannak otthon.
És még van idõ... (Pató Pál Effekt).

Rain filmjérõl, a Cyborg Vagyokról nem lehet mást mondani, mint ami itt az elemzésben le van irva.

Talán annyi, hogy nem lehet csak ugy nekiülni filmet nézni, erre rá kell készülni, hangolódni.
Félretenni minden itéletet, véleményalkotási készséget, és teljesen kiüritett tudattal, elmével nekifogni.
Egész másként müködik ennek a filmnek a befogadása, mint bármely más filé.
(Ha Rain nem lett volna benne, én biztosan nem nézem meg.)
Még van másik elvont film is, de ez viszi a pálmát!

Kép: a Cyborg vagyok, De Minden OK postere
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 14. - 18:50:51 10/10 Előzmény Illiona
(222962/239045)
Rendkívül alapos elemzés RAIN munkásságáról. Szerencsére mindig van az a rajongó... :)))
Ezt a kyborgos filmet (elemzés 1.része) annak idején leszedtem a yt-ról, még nem néztem meg, de elõbb-utóbb sort kerítek rá. Meglehetõsen elvontnak tûnik, de a leírás alapján látnom kell. :)
A Fugutive plan B és a Love to Kill is csak arra vár, hogy belekezdjek végre.
Viszont most SSH bekavart egy kicsit, de mivel az Édentõl Keletre nagyon hosszúnak ígérkezik, még nem tudom, melyik sorozatnak álljak neki.

Most egyelõre távozom, nem tudom, mikor jövök.
Addig is legyetek jók! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 14. - 18:41:35 10/10 Előzmény edimir
(222961/239045)
OBSESSED.
Hmmm, ez egy "látni kell" film, ahogy Illi mondja... :)
Bár az angol címével nem vagyok kibékülve. A "megszállottság" nekem elborult agyat jelent (lsd. ördögûzõ).
Az eredeti cím: 인간 중독/ingan dzsungdok - emberi függõség (mérgezés) szerintem jobban visszaadja a film hangulatát...
A film a vietnami háború idején játszódik, 1969 nyarán, amikor a dohányzás még nem volt ennyire elutasított társadalmilag, mint manapság, akkoriban sokkal többen szívták a filmvásznon is, inkább a férfiasságot jelenthette (emlékeim szerint a 007-es is rendszeresen rágyújtott az ágyban...:)))
Ettõl még az ezredes le van csúszva, de ez a katonaorvosnál derül ki, aki többször figyelmezteti, hogy ne igyon és gyógyszert ad neki, majd bejegyzi a naplóba a panaszt: influenza.

Ami a képeket, képsort illeti: ez a film közepe táján lévõ kb. 5 perces jelenetsor, amikor az ezredes és a kínai feleség az egymás felé sodródás és vágyakozás beteljesedéseként elõször van kettesben egy katonai dzsipben az erdõ közepén... - és ezt úgy vágták össze, hogy késõbb a katonái kötetlen beszélgetését hallgató ezredes visszagondol az együttlétükre... és csak arra gondol,... közben babrálja az arcát, száját (és nem a cigaretta hiányzik neki)...
Rendkívül szuggesztív jelenet (és pasi). :)))
10/10
offtopic
micike_MSc 2016 febr. 14. - 17:53:41 10/10 Előzmény edimir
(222960/239045)
Szép vasárnapot Mindenkinek!

A találkozóra helyszínére visszatérve: egy kicsit "kívülállónak" érzem magam, mivel eddig csak kétszer voltam...
De a koreai éttermet szívesen kipróbálnám, és egy ilyen találkozó kapcsán alkalmasnak tûnik a helyszín, mind megközelítését, mind a "témáját" tekintve. (A helyszín nekem sem mindegy, lévén hogy a Keletibe megy a vonatom.)
Végülis is Maggi, Illi és Edimir írtatok arról, hogy lehetne ez a helyszín (K-Point étterem a Keletitõl nem messze), de már csak két hét van a találkozóig, így talán érdemes lenne dönteni.
Én sem vagyok egy kísérletezõs fajta az ételeket illetõen, a nagyon csípõset nem szeretem, de nekem mondjuk egy gazdagon megpakolt rámen (nem fedõrõl) simán beleférne mondjuk kimbappal, vagy valami husival...:))) (A szodzsuról most nem is ejtek szót.)
Inkább az árak lehetnek húzósak, bár a cikk szerint kiadós, akár többszemélyes adagok is vannak a sok kicsi tálkában.

Nos? :)))
http://welovebudapest.com/kavezok.ettermek/uj.autentikus.koreai.ettermet.talaltunk.budapesten
Illiona 2016 febr. 13. - 21:50:01
(222959/239045)
Ime a RAIN szinészi munkásságáról készült elemzés 3. része:

http://ricemegatronexpert-mag.blogspot.hu/2016/02/jatszani-szuletett-jung-ji-hoon-rain_13.html?view=magazine

A Cikkbõl:

Rain jelenleg koreai tévésorozatot forgat, és már nincs hátra tíz nap sem a PLEASE COME BACK, MISTER (2016) bemutatásáig. Annyit tudunk errõl a japán regényadaptációról, hogy Rain kettõs szerepet játszik benne, egy halála után rövid idõre a földi életbe visszatérõ, viszont másnak a testébe érkezõ karakter mindkét alakját - most szó szerint is - életre keltve. A sorozat elõzetesei egy fergeteges vígjátéki köntösbe bújtatott érzelmes történetet ígérnek.
10/10
offtopic
kimbin01 2016 febr. 13. - 13:00:11 10/10
(222958/239045)
Sziasztok!

Egyetértek az elõttem szólókkal, a Thank you nagyon jó! Itt még Jang Hyuk igazi, ahogy a Chunoból, vagy
az Irisbõl megismertük.

Visszanézve a beírásokat, látom Cru sem változott, hozza a formáját. A mai nap legjobb nevetése is
hozzá tartozik a khitán nõi terminátorokkal. Tavaly, vagy elõtte néztem meg én is, és igazán elõkelõ
helye van a történelmi sorozatokban.

Most Jumongozok..............
Illiona 2016 febr. 13. - 12:24:11
(222957/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Trot Lovers!
Végre egy sorozat, hogy teljesen egyetértünk!
Ha lenne a libaglyoknak irnoka, akkor ezt feljegyezhetné, hiszen olyan ritka alkalom :)))))))

én a Trot lovers c sorit nemrégen, talán 2-3 hónapja láttam és nagyon nagyon tetszett, ezért még frissek az élményeim vele kapcsolatban.
A fõszereplõnõ is tényleg jó volt!!!
A fõszereplõ srác pedig különösen, õt már ismertem korábbi sorozatából, a A Thousand Kisses c 50 részesbõl, ami egy nagy volumenû családi sorozat volt, nem könnyû történet.
Az érdekessége, hogy amikor a Trot Loverst elkezdtem nézni valahogy ismerõs volt a srác, és megdöbbentem, amikor az ázsawikin láttam, hogy ez ugyanaz.
Ugyanis a szinész, Ji Hyun Wo némi átalakításon ment keresztül. Neki korábban a fogai össze-vissza álltak, mondjuk engem éppen nem zavart, ettõl függetlenül is jóképûnek is lehetett mondani, de most a Trot Loversban visszajött szõkén, és fegyelmezett katonás rendben sorakozó fogakkal, igazi szépfiúként.
Igy is szép, ugy is jó volt, talán igy hamarabb megtalálják szépfiús fõszerepekre a jövõben.
a képen is a A Thousand Kisses postere
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 13. - 00:59:46 8/10 Előzmény Crutia
(222956/239045)
Jó, hogy a Jég Jáde Pavilonban minden rendben!:))))))))))))))) Úgy tûnik már megint sikerült egy minden szempontból "nagy" történelmi sorozatba botlanod, az a maradék 15 rész már igazán semmiség!:))))))))))))) Hmm, nem rossz a másodvirágocskád, lám, megint a hátrányos helyzetû, meg nem értett gonoszkát istápolod!:)))))))))))))))))) Azért ügyelj arra, hogy a királyi kendõt nem használhatod!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 13. - 00:55:41 8/10 Előzmény Mennyei Harmónia
(222955/239045)
Ha már böjt, akkor inkább iktasd ki a napi "étrendbõl" a bosszankodást, a mérgelõdést és az egyéb felesleges és egészségkárósító indulatokat és gondolatokat!:))))))))))))))))))))))) És engedd az árnak, hogy visszasodorjon a megszentelt partokra!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 13. - 00:51:55 8/10 Előzmény Illiona
(222954/239045)
nem is kell!:)))))))))))))))))))))))))))) Egy "korearajongó"-nak sosem!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 13. - 00:44:21 8/10 Előzmény bori3
(222953/239045)
Hmmm, ismét megnéztem a Thank you-t, talán most még jobban tetszett, mint elsõre. Nem kellett horribilis összeget költeni a díszletre, a ruhákra és a filmtrükkökre, hiszen végtelenül egyszerû környezetben játszódik. A Kék-sziget se vmi turista paradicsom, hanem porzó földutak, hol nádas, hol szántóföld, egyszerû házak, egyszerû emberek. A fõhõsnõnk lányanya egy AIDS-es kislánnyal és egy demenciás nagypapával... és mégis, ahogy beszélget, nevet, játszik a lányával, az tényleg csoda... Nem csak az egykori sztársebész hallgatja õket meghatottan az ajtón keresztül, de mi is vágyakozunk be a szerény szobába, mert érezzük róla, hogy igazi otthon... Nekem nem a "megalázás" jut errõl a sorozatról az eszembe, sokkal inkább az egymással való törõdés, a valódi szeretet. És bizony a "konyhalány" remekel ebben a szerepben. Jang Hyuk pedig még nem egzaltált, csak szuggesztív. Furcsa volt nekem a vér szerinti apát alakító Shin Sung-Rok, aztán bekattant, hogy a Trot Lovers-ben õ alakítja az elnök fiát az ügynökségnél, csak más hajszínnel és frizurával. a tehetsége mindkét szerepben megmutatkozik!:)))))))))))))))))))

Szóval, Illiona, a Thank you-nak érdemes lenne adnod egy esélyt!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2016 febr. 13. - 00:21:44 8/10 Előzmény Illiona
(222952/239045)
Azt hiszem ebbõl felesleges "rágógumit" gyártanunk!:)))))))))))))))))))) Az igazi "sztár" a botrány után is képes visszajutni a csúcsra a maga erejébõl, mert ott van benne, egyszerûen nem tud létezni anélkül, amit csinál, mert ez számára a lélegzet, az öröm, az elragadtatottság, az önkifejezés, mert hajtja belülrõl, mert ez a mindene. Nos, ezt a Trot Lovers sorozat mutatja be. Fõhõseink a zene más más mûfajában jók, de a maguk területén megérdemelten sztárok. A trot énekes lány igazi õstehetség, egy energiabomba. Õt nézve talán nem túlzás "küldetést" emlegetni, aki az éneklésével visz örömet, vigaszt az embereknek.Igen, ezt a sorozatot nézve a The Greatest Love sztárocskái bizony csak celebecskék....
kje 2016 febr. 12. - 10:10:49
(222951/239045)
Köszönöm szépen, akkor várok!

És köszönöm az ajánlást!
Illiona 2016 febr. 12. - 07:12:05
(222950/239045)
És egy 2 napos felvétel, egy panszori énekes egy dala.

https://www.youtube.com/watch?v=uE3342zc7mY&list=TL-SXm0rpWr5AxMTAyMjAxNg&index=9

azért illik az elõzõ beirásomhoz talán, ha nem hagyod abba az elsõ pár taktus után, akkor a végeredmény az lesz, hogy de jó is volt!
Üdítõen más, mint a megszokott kpopos dalok, vagy akár az általam annyira favorizált balladák.
Illiona 2016 febr. 12. - 06:56:55
(222949/239045)
még az Isten veled ágyasom! c filmhez annyit, -bár ezt már korábban is írtam,- hogy nem egy rózsaszín vattacukor történet.
Maga a film a végével kezdõdik, 1977-ben, és egy rövid bevetõ után visszalép a 20-30-as évekbe, amikor a két fõszereplõ 5-6 éves gyerek volt.
Az az igazság, amikor a film elején ezeket az éveket mutatták be, ha itthon nézem, talán abba is hagyom.
Nem volt könnyû Sors azokban az idõkben a mai Kína területén szininövendéknek lenni.
Fizikai és lelki terror igencsak megviselõs volt.
De a sor közepén ültem, még kijönni sem tudtam volna, és bizony nagy kár lett volna abbahagyni.
A film után volt egy órás beszélgetés a filmrõl, és a történelmi háttérrõl, a szinészekrõl, és magának a filmnek a kínai fogadtatásáról, (a nemzetközit tudtuk, szinte minden díjat besöpört.) És még így is ezután egy fél órát sétáltunk a barátnõmmel a városban, csak utána tudtam autóba ülni, és hazavezetni.
De ha nem láttam volna ezt a filmet, sokkal szegényebb lennék, az amit pl belõlem kiváltott, még soha egyetlen film sem. De tudom, hogy ehhez a mozihatás is hozzátett.

Maga a szinpad az állandó helyszín, és a darab, amit szinészeink elõadnak, az is évtizedeken keresztül ugyanaz.
(ez a darab az Isten veled ágyasom! címû pekingi opera, amit maszkban adnak elõ)
Ami változik folyamatosan az a társadalom, közösség, család, politikai formáció, ami õket körbeveszi, ami a színpad körül, a nézõtéren, valamint a szinfalak mögött van, valamint a színházon kívül zajlik.
Kép: a filmbõl, a fõszereplõk maszk nélkül.
Illiona 2016 febr. 11. - 19:46:20
(222948/239045)
Naponta 5-ször ellenõrzöm, küldi e a forditó aZ Isten veled ágyasom! feliratát, de semmi.
Ha szerdáig sem küldi, akkor megint találkozom vele, és mégegyszer...
Azt mondta, van benne egy elütés, amiatt bele akar javítani, nem akartam mondani neki, hogy mi szokva vagyunk slendrián fordításhoz is, perzse tisztelet a többségnek, akik igényesen dolgoznak.Nem beszélve a googlees fordítóról, ahol a másodperc töredéke alatt kell olvasni + értelmezni is a mondatot.
De szerdán mindenképp meg szeretném ezt az embert környékezni, mert a multkori filmklubon visszautalt korábban ott nézett filmekre, csak akkor még én nem voltam tag, (azt sem tudtam hogy ilyen létezik Szegeden.)
Ezekre a filmklubokra szerintem több filmnek is készitette a feliratét, és ugy gondolom hogy ezek válogatott, komoly, igényes filmek.
Mindenképp érdemes lenne várnod erre a feliratra.

A The Shamelesshez még sem angol, sem semmilyen fordítás nincs. Pedig még májusban láttam Puszanban, akkor volt pont egy héttel a bemutató után.
Mûvészfilm, és Kim Nam Gil tényleg jó benne.
Azt hiszem, nem lett egy népszerû film,és az angolra fordítók nem éreznek késztetést a majd 3 órás filmhez.
kje 2016 febr. 11. - 17:15:21 Előzmény Illiona
(222947/239045)
Nagyon felkeltetted az érdeklõdésemet ez iránt a film iránt ( Isten veled ágyasom) sikerült is letöltenem, azonban a magyar felirat 3 részben van meg és nem tudom ezt összerakni. Ezért ha megkapod a fordítótól - ha neki sincs ellene kifogása - el tudnád küldeni a feliratot?

A Shamelessnek van angol vagy magyar felirata?
offtopic
Crutia 2016 febr. 10. - 20:14:59
(222946/239045)
Szép estét mindenkinek!
Végre kissé könnyebb idõszak következik a kiszeng házban, ezért nem csak olvasó üzemmódban tudok köztetek lenni. :)
Több hónapja "gyûröm" az "Empress Chun Chu" c. 78(!) részes sorozatot - most tartok a 60. rész körül. A sorozat 2009-es, tehát már-már klasszikusnak számít. Monumentális alkotás minden tekintetben: "veretes" forgatókönyv, lassú és kimunkált történetvezetés rengeteg szereplõvel és néhány megszokott klisével. A címszereplõ élete fordulatos és nagyon érdekes - valahol Mishilre emlékeztet a figura.
A "kiskedvencem" természetesen mellékszereplõ (Kim Hyeong-mi színész Sa Ka-moon szerepében). Helyeske, csak le kellene nevelni arról, hogy ész nélkül szolgálja a rosszban sántikáló fõnökét, mert ennek nem lesz jó vége! Ja, és nem kellene beleszeretnie kitán nõi terminátorokba! :)