8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 29. - 00:59:31 8/10
(222565/239045)
Érdekes, ahogy a filmben a kis gimnazistánk ötletei lesznek a király számára az inspirációk, Sejong ad is neki egy nevet, ami számunkra nem sokat mond, de minden koreai tisztel, nem véletlen van ott a vizsga tesztjei között is: Jang Yeong Sil.

Itt egy kis ismertetõ a tudósról....

A painter of the wind-ben eljátszottak az ötlettel, hogy a kisfestõ nõ volt... itt pedig, hogy a jövõbõl érkezett vki a kor nagy tudósa.

Egyébként szomorú a tudós sorsa... természetesen az irigyei elérik, hogy börtönbe kerüljön... aztán pedig a süllyesztõbe!:(((((((((((
Itt róla az ismertetõ:
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Jang_Yeong-sil&prev=search
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 29. - 00:48:53 8/10
(222564/239045)
"Ja! és szerepelt a filmbe nõ is? erre nem is emlékszem! :))"

Igen, és hiába is élcelõdsz rajta, a kis gimnazista nagyon el volt találva, az a kislány nálam talált-süllyedt kategóriába tartozik, nem az a megjátszott "édes", nem is az a klasszikus szépség, hús-vér lány!:)))))))))))))))

Ja, ha már a király annyira szerette a matematikák, akkor számoljuk csak meg a nõi szereplõket:

1. gimnazista
2. barátnõ/királyi hitves
3. anya/anyakirályné
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 29. - 00:31:33 8/10
(222563/239045)
Nekem nagyon tetszett a színésznõ alakítása, egy igazi finom kis hölgy, légies, igen, az arca szép, de mégis látszik rajta a kora. Szerintem ez szándékos is volt, biztos vagyok benne, hogy a kencék és sminkek terén profi Koreában ki tudták volna úgy "készíteni" az arcát, hogy még fiatalabbnak tûnjön, de akkor nem lett volna ennyire hiteles. Az arca épp azt sugallja, hogy vannak kortalanul szép dolgok, hiszen ennek a nõnek a lelke volt szép, épp abba szeretett bele a fiú anno.... a nagymama "vidéki" történetei, miért is lett a vörösbab krémes kenyér a kedvence....
Szerintem remek, ahogy az öltözékével "játszanak". A divatjamúlt háziasszonyos öreganyám se venné fel göncök, majd az egyetemisták viseletéhez alkalmazkodó lazább viselet. És mindegyikben hiteles, mennyire jól kifejezik a státust, lelkiállapotot. Az egyéniségét elvesztõ/feladó csak a családjának/férjének élõ asszony.... és a kíváncsi, felfedezni, kipróbálni akaró nõ.

A Hõs férfival való korkülönbség? Hm, engem nem zavart. Az elsõ órán érezzük igazán kettejük között az idõbeli elcsúszást. A magabiztos, fiatalos férfi, aki ott van a toppon, azt csinálja, amit szeret és abban sikeres... és egy színtelen, látszólag unalmas, még a valós koránál is idõsebbnek kinézõ nõ.... mintha ezzel is jelezni akarnák, hogy az idõ viszonylagos. Talán kicsit mintha azt sugallná, annyi évesnek látszol, amennyinek érzed magad. Az egyik az elmúlt 20 évben folyamatosan építette magát, a másik ugyanakkor leépült, az egyik kibontakozott, világot látott, kiteljesedett, a másik világa beszûkült, elveszti bátorságát, erejét, csillogását. De ne feledd, a Hõs férfi nem a te szemeddel nézi a nõt, neki mindörökre a 18 éves Ha No Ra marad, az a lány, aki hitt benne. És ezt el is hiszem neki, mert ebben a Hõs férfi nagyon is hiteles volt... persze sármos, de miért ne lehetne rá is igaz, a szerelem vak, de legalábbis gyengénlátó!:)))))))))))))))))))))))

Egyébként a Férj Szeretõje sokkal öregebbnek néz ki a Feleségnél!:))))))))))))))))))))))))

Azért elgondolkodtató, hogy az egyetemisták 3 részmunkaidõs állás mellett is diákhitelre kényszerülnek, ahogy minden munkáltató igyekszik kihasználni õket és megrövidíteni a bérüket.

Azért igazi dilemma, hogy tanulsz teljes erõbedobással (apa: "A mostani 4 éved határozza meg a jövendõ 80 éved") v. beiktatsz közbe egy kis szórakozást (barátnõi késztetés), bevállalva, hogy a jegyeid/átlagod látja kárát. Egy jó egyetem erõs szakán nálunk is így van, amolyan modern kori szerzetesek kicsit az egyetemisták, van benne jócskán önkorlát és lemondás, másként nem megy. szóval ebben hiába az Anya aranyközéputas javaslata, az szép gondolat, de nem mûködik a valóságban.

Nekem nagyon tetszett, ahogy a "bosszú"-t bemutatja a sorozat. A feleség a sérelmei ellenére sem áll bosszút a férjén, míg a Szeretõ igen, ráadásul milyen kicsinyesen és ocsmányul. A Hõs férfi pedig miért is segít a Férjen? Mert "szépen kell élnie" ahhoz, hogy exneje is "szépen élhessem".

Nagyon szépen zárja a sorozat a sorsokat, mi is meg tudunk mindenkinek bocsátani... még a férjnek is, ha el nem is tudjuk fogadni az önzését, de megértjük az egykori 23 éves fiatal férj/apa belsõ rettegését és a rá szakadt terhet, amihez nem tudott tudott felnõni, de kifelé el kell játszania, hogy õ uralja a körülötte lévõ dolgokat....

A Szeretõben pedig meglátjuk a magányos vénkisasszonyt, aki annyira vágyik egy hozzáillõ párra.
Illiona 2015 dec. 28. - 23:03:02
(222562/239045)
.
Illiona 2015 dec. 28. - 23:02:20
(222561/239045)
és egy utolsó kép a Splash Splash Love c kétrészeshez

(pedig az MBC Dramiáról is hozhatnék még vagy egy tucatot, de elég ennyi.)
Ezen a képen van az a hangszer, amit a királyné átfest csillagosra.
ez az eredeti.
Illiona 2015 dec. 28. - 22:59:35
(222560/239045)
És egy szintén saját kép a Sejong Muzeumból.
Ilyen lapok voltak a filmben a munkaszobában fellógatva.
Rajta vannak a kínai irásjelek, és az uj hangul irásjegyek is.
Illiona 2015 dec. 28. - 22:54:21
(222559/239045)
ime a hangszer, amit egyszerûen szétzúz valami kalapáccsal az, akinek persze mindent, még ezt is meg kell bocsátani...

Szintén a Sejong múzeumból.

mellesleg én nem vagyok múzeumbajáró személyiség, és ide, a Sejong Muzeumba sem akartam menni, de egy nap délben pont a fõtéren lófráltam, iszonyú meleg volt, tûzött a nap, páratartalom 127 % volt, és éreztem hogy rosszul leszek. Pont ott volt hogy "Museum" és egy lefelé mutató nyil,+ "elevátor" (itthon sajnos liftnek nevezzük) vitt le a föld alá, ott van ez a tágas, jó hûvös múzeum.
Még arra is emlékszem, hogy jéghideg mangó gyümölcslét ittam.(királyság érzés)
Most pedig milyen jó hogy mégis megnéztem ezt!
Illiona 2015 dec. 28. - 22:45:44
(222558/239045)
A Splash Splash Love c kétrészesnél viszont mindennel egyetértek.

Sokszor emlékeztetett a Tetõtér Hercegére a fõszereplõ Testtartása mozgása, hanghordozása.

a filmet az MBC Dramia helyszinen forgatták, tucatnyi helyet ismertem fel!

a filmben ahol a szobában kilógatva vannak azok hosszú jegyzetek, azok a Sejong múzeunban lévõ lapoknak a nagy másolata!
A film végén, ahol a naptárt tisztogatja az a gyönyörû fiú, az ez, ami a képen látható, és ez a Lee Shin szobor és a Sejong szobor között található a fõtéren, saját foto.

Ja! és szerepelt a filmbe nõ is? erre nem is emlékszem! :))
Illiona 2015 dec. 28. - 22:33:00
(222557/239045)
A Tenty Again nekem is nagyon tetszett. A forgatókönyv, a szinészek mind jók voltak.

De! engem zavart a fõszereplõnõ és a Hõs férfi nagy korkülönbsége.
A szinésznõ kivételesen nagy kedvencem, õ volt a fõszereplõ a Temptationban is, és nagyon jó volt az érzékeny, nagyon nagyon NÕ szerepében. Vékony, kényes bõrével, lágy hangjával tökéletes ellentéte volt a nyers, 2 x 2 = 4 személyiségû feleségnek.
Ugye mindig az ellenfél is meghatározza a Hõs minõségét???!!! (Misil-Tokmán-Cheonmyeong Hercegnõ))

a szinésznõ Choi Ji Wo 1975-ben született, és a férfi aki ugye az osztálytársaként egyidõsnek kellene lennie vele, Lee Sang Yoon az 1981-ben.
A szinésznõ bármilyen jól néz ki, de 40 éves, és annyinak is látni. A férfi pedig hiába már 34 éves, jóval fiatalabbnak néz ki.
Emiatt egyetlen pillanatig sem voltak hitelesek, mint régi osztálytársak, meg elsõ szerelem. Lehettek volna szomszédok, vagy csak egy fiú a házból, :)) az is jobb lett volna.
Lee Sang Yoonnal az idén néztem meg a Don't Cry, I love you c 126 rész körüli 2008-as sorozatot, ahol egy egyetemista fiút játszott, aki még az anyja köldökzsinórjával él együtt, szóval nagyon diáklelkû még.
Ez a kontraszt így nagyon nagy.
De ezt csak ugy megjegyeztem, összességében nekem is tetszett.
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 28. - 16:09:32 8/10
(222556/239045)
Twenty Again

Bizony nem akárhogy indul a sorozat.... azt hittem, hogy vmi tini korát újra élni akaró fõszereplõrõl szól majd, de azért nem ilyen egyszerû a képlet.... bizonyos elemei ismerõsek... bakancslista.... család... az életünkbõl kimaradt dolgok hiányérzete..., de ennél jóval több.

Számomra érdekes válaszokat adott.
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 28. - 15:54:59 8/10
(222555/239045)
A következõ egy mini gyönyörûség, mindössze 2 epizód, de így kerek és tökéletes.
Splash Splash Love

Az idõutazás a mai kor és a a régmúlt között több sorozatban is feldolgozásra került, hol egy kapu, hol egy talizmán az idõutazás eszköze... ezúttal egy pocsolya!:) Kéretik nem lenézni, hiszen az esõ Mishil és Deokman óta tudjuk, hogy meghatározó természeti ajándék....
A VIZSGA sem akármilyen, hiszen ezen múlik egy középiskolás továbbtanulása, jövõje, Koreában különösen. Középiskolás fõhõsnõk számára igazi stressz-bomba, nem véletlen, hogy bármi áron szeretné elkerülni. A matematika iránt eddig szenvedélyesen NEM érdeklõdõknek különösen figyelmébe ajánlom, majd rájönnek, hogy a szorzótábla is lehet élmény!:)))))))))))))))))

Igazi friss, üde, fiatalos sorozat, nem véletlen, hogy a nézõk újabb részekért rimánkodnak, tényleg imádjuk az összes szereplõt/karaktert. Végre nem egy nyávogó/cuki fõhõsnõnk van, hanem egy vérbeli igazi tini, semmi mûvi, semmi mesterkéltség. Olyan zenei effekteket alkalmaz, hogy az asszociációtól kacagni kell. És milyen bölcs a befejezés!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 28. - 15:32:28 8/10
(222554/239045)
Kellemes ünnepek közötti napokat!:))))))))))))) Most végre akadt egy kis idõm sorozatot nézni.
A jelszavam a választásnál, hogy minél kevesebb borongás legyen.
Jöjjön az elsõ!
She was pretty
Hm, a szépség és hamvas-fehér bõrért rajongó Koreában egy ismét furcsa felvetésû sorozat. Adva van két gyerek, egy csodaszép kislány és csúnyácska, kövér fiú, aztán felnõtt korukra a szerepek felcserélõdnek. Hát igen, az a fránya apai örökség, tényleg ronda a kissé rosaceara emlékeztetõ pír. Vajon merjük-e felvállalni a fogyatékosságainkat, a standardbõl való kilógást?
A fõhõsnõ nem, és itt kezdõdik a bonyodalom.... barátság kontra szerelem, melyik az erõsebb kötelék? Munkát találni, orrvérzésig dolgozni... úgy tûnik, hogy vissza-visszatérõ elem némely mai sorozatnál. Imádni való mellékszereplõk teszik élvezetessé a sorozatot, roppant eredetiek és feledhetetlenek!:)))))))))))))))))))))
Rá kellett jönnöm, hogy a Renoire képre milyen felületesen emlékeztem, és igen, a kis leskelõdõ remek nézõpont!:))))))))))
Kedves, szerethetõ sorozat, ami nem "nagy", de kellemes idõtöltés.
Illiona 2015 dec. 28. - 10:35:50
(222553/239045)
még egy ma reggeli fotó-Gyeongjuból

a fotósoknak külön kihívás, hogy a reggeli napfelkeltekor az "omegát" el tudják kapni.
M. többször is kiment már, de a köd, vagy a felhõk miatt nem lehet, és ez 1-2 perc, elkapni a pillanatot.

Elõször én nem jöttem rá mi is az az "omega, amit annyira vadásznak a fotósok, ha az idõjárásjelentés szerint jók a körülmények, 20-50 fotós is várja a napkeltét, az "omega " miatt.
M magyarázta el nekem, hogy a felkelõ nap formázza meg az OMEGA jelet, (amit ide nem tudok betenni,) a lényeg a kör és a két szoknya oldalán.
Ez a fotó ebbõl a szempontból szinte tökéletes.
Illiona 2015 dec. 28. - 10:22:49
(222552/239045)
és egy hajnali kép M-tõl.

ez ma reggel készült, de ugye van 8 óra idõeltolódás, ott már este 6 körül van.
A fotót a Japán Tengernél készitette, ez olyan 20 km körül van.
Õk nem nevezik Japán Tengernek a történelmi okok miatt, hanem Keleti Tengernek mondják, és ha beszéldettek ottanival, az udvariassági szabályok miatt a japán szót nem kell kiejteni. :)))
Illiona 2015 dec. 28. - 08:36:51
(222551/239045)
Sziasztok szép napot mindenkinek!

én nem ünneplem a karácsonyt, de egy társadalomból nem lehet kivonulni, nincs hová! De már vége, most következik 362 nap ünnep az számomra!!!

Itt mifelénk vágni lehet a ködöt, emiatt hozok egy gyönyörû havas képet

a The Himalayas c filmbõl.

a karácsonyi ünnepek alatt ez a film elérte a 4 milliós nézettséget Koreában, és a The Tiger is átlépte a bûvös egymilliót!
Persze itt még mindig várni kell egy-két hónapot...

http://www.hancinema.net/interview-the-tiger-an-old-hunter-s-tale-jeong-seok-won-89851.html
Illiona 2015 dec. 27. - 20:07:00
(222550/239045)
és a beteg idõs nõ.
Róla késõbb kiderül, a király dajkája volt anno
Illiona 2015 dec. 27. - 20:04:34
(222549/239045)
a mosoda
Illiona 2015 dec. 27. - 20:02:15
(222548/239045)
a barát elõl és hátulnézetbõl, és a medvekarmolások

ez kínai sorozat, itt nem volt az elsõ részben a kötelezõ tusolkodás, itt ez van, kicsit sérült ugyan, de a mienk...
Illiona 2015 dec. 27. - 20:00:08
(222547/239045)
The Empress of China 7/94

Wu miután nem mártja be a királynét, de már mindenki tudja, nem õ a bûnös, elõször börtönbe küldik, majd a hátsó részére a palotának a mosás részlegébe.
Elõtte a császár beszél vele, figyelmezteti, nem lehet naiv, nem hihet a barátságban, hûségben. Wu eddig ugy hitte, nem a barátnõje akarta megmérgezni, de kénytelen volt a tények alapján azt elhinni, hogy ez megtörtént.
Mégis kéri a királyt, ne kiáltsa ki volt barátnõjét gyilkosnak, maradjom meg tisztán az emléke.
A király erre hajlik is, de a halott lány családja bosszút esküszik, nekik pont megfelelne Wu vére, a királyné az jobb barátnak! Micsoda logika!
A király fia , a trónörökös, lábát töri, és már biztos abban, hogy orvtámadás érte. Hatalmas politikai csatározás tör ki a trónteremben, de a vitát nem érteni.
A trõnörökös herceg felesége aktivabban szeretne részt venni a palota csatározásaiban, de a herceg nem engedi.
A hercegnek van egy barátja, aki egy hatalmas "fekete" ??? medvével küzdött meg, felsõtestét hatalmas karmolások boritják, õ igy tett hitet a hûség és barátság mellett. Majd meglátjuk, létezik e különbség férfi és nõi barátság között.
Wu a mosodában megkezdi jómunkás napjait, egybõl szembekerül szolgákkal, miközben egy félig már haldokló idõs epilepsziás nõn próbál segiteni.

Kép: a sérült 1.herceg, a trónörökös (még!)
10/10
offtopic
kimbin01 2015 dec. 27. - 07:57:36 10/10
(222546/239045)
Sziasztok!

A karácsony elmúlt, de maguk az ünnepi napok még nem, majd vízöntõre, január 6-án.
Most arccal szilveszter felé, fõleg azoknak, akik vendégseregre számítanak.
Ehhez küldöm az erõsítõt.