Tegu 2012 ápr. 06. - 15:18:46
(114665/239045)
Jukbang: Azt sem értem, miért nevezték ki, semmi olyat nem tett, amivel ezt kiérdemelte volna, a harc közben bujkált, dezertálni akart, tehát egy katonai egység vezetésére semmiképp nem alkalmas.
Tegu 2012 ápr. 06. - 15:16:09
(114664/239045)
Ja, s elgondolkoztam, hogy az egyetlen "embere", akirõl tudja, hogy csak félelembõl szolgálja, a Patkányképü is éppen a háta mögött támogatta Chunchut, sõt, ugy tünik, szépen együtt tervelték ki a Borjang házasságot és a két Mishil-hü csapat egymással szembe forditását. NIncs más, egyedül van és marad. Segithet Tokmánnak, Yusinnak és Alcheonnak.


És még valami, Jukbang azért - és nem elõször - elég jellemtelen érdekember, sokszor hozta már Tokmánt bajba önzése és mohósága. Attól még nevezhetõ aranyos csirkefogónak, de én nem biznám rá az autóm kulcsát.
:))
10/10
nagymacs 2012 ápr. 06. - 15:14:03 10/10
(114663/239045)
Ez gyönyörû!
Ma Ya tényleg jól megfogalmazta!
Tegu 2012 ápr. 06. - 15:08:51
(114662/239045)
Nagyon nem igy látom, szerintem ez a rajongás másnak szól, õ nem akarja anyját támogatni, szeretni, ez a tekintet egy olyan emberé, akit Tokmánon kivül senki soha meg nem dicsért, akivel Munnon kivül senki nem foglalkozott, azt tudjuk hogyan, s milyen hibákat elkövetve, aki senkit nem érdekelt, nem szeretett valójában. Most sem érez szeretetet, két egoizmus beszélget egymással, bizony már itt is hátsó gondolatokkal.
Bidámot meglepi Mishil közlékenysége, abból is elsõsorban a Munnora vonatkozó információkra kérdez rá, s a rajongásnak tünõ jelzés csak annak nyugtázása, hogy tán valaki "felkarolta" maga sem érti miért, de talán valaki, ez esetben az anyja érdeklõdik iránta. Mishil kis álma Tokmán szempontjából érdekli, ill. csak Tokmánhoz viszonyitva értékeli, a tisztelet "rajongás" a szemében ennek a két dolognak szól, nem az igazi fiui szeretetnek.
Szerintem.
9/10
dorombka 2012 ápr. 06. - 13:58:24 9/10
(114661/239045)
A tábortüzes beszélgetést mostanra értettem, hiszen a végére besötétedett és lehetett látni hátul a tüzek fényeit.
Meg ilyenkor általában az érzelmekrõl, sõt csak az érzelmekrõl szólnak a dolgok.
Erre akartam utalni, hogy jó, volt, szép volt, de késõn jött meg igazából kevés is volt az elmúlt évekért ennyi.

Hogy mi lett volna, ha Tokman és Bidám a palotában nevelkedik ,
Ezt nehéz megjósolni.
Valószínûleg kevesebbek lettek volna.Mivel sok mindent tanultak künhonban lexikálisan és emberileg egyaránt, amit a palota légköre nem biztos hogy meg tudott volna adni.adott volna mást, de nem biztos, hogy gyökeres változtatás igényhez elegendõ lett volna.
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 06. - 13:40:33 10/10
(114660/239045)
Itt mindkét fél komoly sebeket kap......na nem bántásból, hanem mert az õszinteség gyakran ejt sebeket, mert tükör, és nem mindig örülünk annak, amit látunk benne.
Szerintem Misil itt jött rá, hogy ez az egyetlen gyereke, aki képességeiben az igazi örököse, és ha magánál tartja, akkor az igazi követõje lett volna /késõbb ezért is teszi meg valóban örökösévé a származáson túl/. És a hálája a megértésbõl eredõ feloldozásért valóban õszinte......azonban azt sztem nem veszi észre, hogy ez a 35 éves férfi akkor és ott, egy 5 éves gyermek, aki a gyermek lelkével bocsátott meg, és mint egy mesét hallgatva csügg az édesanyja szaván.....Misil nem veszi észre, hogy õ ott egy édesanya......nem politikus, nem egy szép nõ, hanem édesanya.....és ebbõl ered mindkettejük késõbbi tragédiája......mert a szereptévesztését igy továbbviszi, és ez a végsõ törés Bidam számára.....ugyanis a megbocsájtás ténye vezet a lelki szakadáshoz amit a szerelem már nem tud enyhiteni, ugyanis választania kell, de nem tud.......ezért lesz lelkileg meghasonlott.
10/10
nagymacs 2012 ápr. 06. - 12:22:47 10/10
(114659/239045)
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy mkv-s fájlokat hogyan lehet összefûzni illetve kezelni?
10/10
juud 2012 ápr. 06. - 12:06:34 10/10
(114658/239045)
nem tudjuk mi lett volna ha
ha megtartja, otthon nevelkedik e gyermek

és a mésik gyermek is

hogyan alakult volna a jellemük, miben erõsödtek volna, mire nem is lett volna lehetõségük megismerés szinten.

/szóval én nem rovom fel M-nek a tábortûzes csevej elmaradását.

és itt Bidám csodálja!!
még az õ elhagyásának magyarázatára sem daccal mondja h csodálja Misilt,hanem amiért az Álmot és nem õt választotta, megérzi-érti!!! az anyját, mégha fájó is!!!/

nekem teljesen õszinte, megnyíló folyamat volt, ekkor jött el az ideje, a sorsuk utján, találkozási pontok amik alakítanak.
M-t is, mégha kemény is a végére, de ez a pont, ez az elvonulás átgondolást eredményez.
nekem nagyon tetszik a forgatókönyv, a sok jelzés amik fontosak , alakítóak.

nyomok.
bevésõdõek.

itt és most:-)
9/10
offtopic
dorombka 2012 ápr. 06. - 12:03:44 9/10
(114657/239045)
javítás:
ELolvasás helyett igyekszem céltudatosan és lényegre törõen BELEolvasni,
már amennyire ez lehetséges egy ismeretlen szövegnél és kiollózni, amit úgy gondolom érdekes lehet az adott témában.
9/10
dorombka 2012 ápr. 06. - 11:51:32 9/10
(114656/239045)
Én is meglepõdöm mennyi gondolat lehet a tárgyak mögött is, vagy mennyit jó érzést ébreszthetnek bennünk .

A linkeket én sem szoktam azért elolvasni, csak igyekszem az érdekességeket kicsemegézni.
Viszont lehet, hogy más is talál még ott valami kedvére valót.

Végezetül felteszek egy minõségi kínai teás képet egy üzleti tárgyalásról (41.részbõl)
9/10
dorombka 2012 ápr. 06. - 11:35:22 9/10
(114655/239045)
És ne feledkezzünk meg a harmadik fontos beszélgetésrõl,
amikor Tokmán rápirít a nagyon okos, de a fiatalsága és zsenge tapasztalata miatt kicsit öntelt Chunchura.
Tetszett, hogy nem ordította le a fejét.
Megdicsérte amit jól csinált, rávezette hol hibázott, egyúttal felajánlotta segítségét, hogy amennyiben bajba kerül a felébresztett sárkány rohama miatt, nyugodtan forduljon hozzá, segíteni fog.
Sõt majdhogynem megígértette vele, hogy nem csinál további bolondságukat csak úgy esetleg bohó virtusból, szégyenbõl.
És mindezt õszintén, minden hátsó titkos rosszindulatú gondolat nélkül
9/10
dorombka 2012 ápr. 06. - 11:28:59 9/10
(114654/239045)
Köszönet, hogy ezt is ilyen szépen, pontosan lejegyezted nekünk.

Nekem csak az volt a furcsa már az elsõ nézésekor is,
hogy Tokmán szinte sebezhetõen lemeztelenítette Misil elõtt a gondolatait.
De talán mégsem, hiszen a végén másról is szólt a beszélgetésük.
9/10
dorombka 2012 ápr. 06. - 11:24:05 9/10
(114653/239045)
Igen okos beszélgetések voltak.Csak az idõpontot illetõleg késtek vele vagy jó 20 évet.
Az anekdotázó, "tábortûzfényes" családias légkör megteremtése Misil részérõl ,így igen hamisra sikeredett.
Talán igazán csak egy pár percig egymásra találtak.
Valószínûleg Misil is nélkülözte valaha és nem tudja tartósan megteremteni.
Már nem is akarja.
Csak pillanatokra, ...talán, ...ha elesett a lelke vágyódik rá.
De aztán feláll, megrázza magát és megy tovább nem érdekli milyen sebeket ejtett eseteleg maga körül.
10/10
juud 2012 ápr. 06. - 10:58:42 10/10
(114652/239045)
és még ezt is ideírom, mert fontos párbeszéd a következõ is

Tokmán és Misil (helyszín uott a kirándulás , M. erõgyûjtõ pavilonja/

T: pecsétörzö nem teheted ezt
M:mit?
T:mihez kedjek ha egyik percben rád jellemzõ módon viselkedsz, majd hirtelen másképpen?
Mpontosan mire gondolsz?
T:tényleg nem tudod, h szívem minden vágya ugy gondolkodni és cselekedni amiként te szoktál!?
M:tehát?
T:pecsétörzõ, te vagy a legmegbízhatóbb ellenfelem. mondd csak miért viselkedsz hirtelen kiszámíthatatlanul?
M úgy próbálsz gondolkodni és cselekedni mint én?
T:igen
M: akkor bizonnyára azt is tudod már, miért viselkedek így.
T: tudom, éppen ezért aggódom.



T: úgy érzed h lealacsonyítottak?
M.igen
T: annyira h képtelen vagy elfogadni a helyzetet?
M:igen
T:ezért változtattál taktikát?
M:igen
T:valóban szándékodban áll megtenni?
M:veszíthetek, te pedig legyõzhetsz hercegnõ, csakhogy nem kínálom tálcán a gyõzelmet! Végtelen arcátlanság lenne. Ha a vagyonom aranyból volna, vagy 1000 tehetséges ember, minden további nélkül átadnám neked.
viszont
az én vagyonom egy egész Korszak.
ne szabad azt hinned, h megkerülhetsz ha egy korszak ura akarsz lenni.
T: mindent elveszíthetsz amid csak van az életben. én ugy indultam az életben h nem volt semmim, de veled másként van.
M: igen. Pontosan ezért jöttem erre a helyre, mert itt visszanyerem elszántságomat.
testem és szívem minden erejével harcolok ellened! h Én Uraljak Mindent!
10/10
juud 2012 ápr. 06. - 10:20:56 10/10
(114651/239045)
Bidám-Misil
õszinte beszélgetése

az Álom
B:
"apróság, vagy hatalmas
az ember már csak ilyen.
minden másról lemondunk érte"
M:
Hálás vagyok érte, amiért megértesz.


/Bidám olyan mint a kacsák-mondja magáról (tojásból kikelve azt követik akit meglátnak akkor), ez a válasza arra h miért szolgálja Tokmánt! de.. a rágondolós tekintete elárulja az érzelmét is!/

M:szerelmes vagy belé!
B:/szép mosollyal/ hm..úgy gondolja?
M:viszont ez nem tetszik nekem.
egy férfi aki tisztá csak szerelembõl szolgál egy nõt..
úgy érzem legszívesebben tönkre tenném.


B:és ha nem is pusztán szerelembõl teszem hanem mert igy válthatom valóra az álmomat?

M/mosoly-tágranyílt szemek/
B: az én mesterem a 3 han egyesítésének szentelte az életét.
és meg is írta a 3 han könyvét
de úgy tûnik h Önt nem érdekli a 3 han egyesítése, a hercegnõt viszont nagyon foglalkoztatja.
Õfelsége beteljesítheti feladatát, én pedig beírhatom a nevem a történelembe. /kedves , büszkeségre vágyó mosoly/

Mesterem szerint aki ezt eléri annak fent fog maradni a neve 1000 éven át.
Nem gondolja h ez igazán nagyszabású Álom? /kis helytykeséggel, de mégis kedves mosollyal/
Vonzóbbnak talál egy olyan férfit aki efféle Álmokat dédelget?

és keménnyé váló tekintettel:
tehát Pecsétõrzõ! miért nem mond le arról az aprócska Álomról?

(szem-beszéd)

M: és te?
B: mert ez a Sorsom.

(szem-beszéd)

M: nem tehetem meg!
B: miért nem teheti?
M: mert ez a Sorsom.
B: nem az imént ismerte el h apróság az álma?
M: de elismertem. és egész életemben , én Misil, ha elismertem valamit, nem mondtam le róla.
én mindig újra kezdem.
ettõl vagyok én Misil.
/B. lágyan elismerõ mosolya/

nekem ez a mai nap /rész/ csúcsélménye.
offtopic
ruca60 2012 ápr. 06. - 10:20:51
(114650/239045)
Nagyon jók! A bagoly még tart egy másik kannát is:)
Köszi a kacsás képet, nem, nem üldöztél el! Miket nem gondolsz! Ha tudom, hogy jössz, itt maradok!
ruca60 2012 ápr. 06. - 10:13:57
(114649/239045)
Szia Judy!!!!!!!!!!!!!
ruca60 2012 ápr. 06. - 10:13:29 Előzmény vondermonarchie
(114648/239045)
:))))))))))
10/10
juud 2012 ápr. 06. - 09:22:20 10/10 Előzmény dorombka
(114647/239045)
sziasztok!

dorombka!
elbûvölõek , értéket képviselõek a gyûjtéseid-és ezek velünk megosztása!

hálásan olvasgatom, linkeket is , bár nem mindet tudom, de pl. mint most ez a sulyom...
jóérzés volt "látni" a vele és ihletése által kapcsolódóan foglalkozókat:-)

köszönet érte!
10/10
szakire 2012 ápr. 06. - 09:15:21 10/10
(114646/239045)
Sziasztok, szép napot!

Sok szeretettel köszöntök mindenkit Silla megszentelt partján!
Szeretném megköszönni kedvességeteket, amiért nem felejtkeztetek el rólam. Tegnap fantasztikus napom volt, annyi szépet és jót kaptam, hogy azt el sem gondoltam volna. Még a számokról is megfelejtkeztem, csak a jó érzés vett körül, hogy az ország minden pontjában gondoltak rám ezen a napon. Köszönöm!!!!

Lesz találkozó?