10/10
vondermonarchie 2012 febr. 20. - 02:15:58 10/10
(104165/239045)
ERDÉLYI ÚT !!

Gréces vendégház : http://grecesvendeghaz.blogspot.com/p/elerhetosegek.html


Repülõjegy , például egy augusztus 21.-i indulással és augusztus 25.-i érkezéssel, akár 10.000-ból kijön az oda-vissza út ára : http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?step=1

Kocsibérlés Romániában, itt van például egy kisbusz ( 9 személyes, de én nem szívesen vezetném DD) : http://www.transilvaniaautorent.com/magyar/?page=preturi_masini
4-6 napra úgy látom 82 euro + 24% ÁFA = 103 euro - 30.000 forint ( korlátlan kilométer használat + casco)

4 éjszaka a vendégházban 4 X 3.500 forint = 14.000 ft.
Repülõjegy : 10.000 ft.
Kocsibérlés + tankolás / személyenként : 6.000 ft ( 9 emberre számolva)

Így nagyjából egy személynek 30.000 forintba kerülne (5 nap/4 éjszaka) az erdélyi kirándulás.
10/10
micike_MSc 2012 febr. 20. - 02:04:09 10/10
(104164/239045)
A lila szín jelentése:
■A mértékletesség színe.
■Egyensúly a föld és ég között (a hajnali és az esti ég színe), az értelem és a vágy, a bölcsesség és az érzelmek között.
■Jelenthet intelligenciát, tudást, vallási áhítatot, szentséget, alázatosságot, bûnbánatot, fájdalmat, nosztalgiát.
■A rómaiaknál Jupiterhez kapcsolódik.
■A kereszténységben a papi törvények, az autoritás, az igazság, a böjt, a szomorúság és a várakozás kifejezõje.
http://kulturkura.wordpress.com/2010/11/07/a-lila-szn-s-fo-kiegszto-rnyalatainak-bbor-ibolyakk-orgonalila-mlyva-bord-jelentse-s-szimbolikja/
"A bíbor szimbolikája: A holt heraldika korában különféle jelentéstartalmakat igyekeztek a bíborhoz kapcsolni. A színek között az egyik legelõkelõbb volt. Prinsaultnál a bõség, jólét, bölcsesség jelképe. A bíbort összetett színnek, nem alapszínnek (egyszerû színnek) nevezte, ami összhangban volt a bíbor középkori értelmezésével."
http://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADbor_(heraldika)

Ilyeténképpen aligha jelképezheti Júdást, Jézust annál inkább (lsd.: bíboros, püspök).
Na, de ennyi most már tényleg elég a témában, mert már szinte zsinatot tartunk az éjszakában...:)

Jó éjt Neked és Vondernek, láttam, õ bóklászott még errefelé.
Szép álmokat Mindenkinek.
:)))
10/10
vondermonarchie 2012 febr. 20. - 01:46:48 10/10
(104163/239045)
:)))

Én is elvonulok.

Nagyon szép éjszakát, kellemes álmokat kívánok neked !
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:46:20
(104162/239045)
Azt hiszem így is értem :)))

Sipirc aludni :))
Szép álmokat :))
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:44:55
(104161/239045)
Na , szép dolog elköszönés után jönni :))))
De örülök Neked. :)))))
Viszont muszáj mennem, mert hajnalban kelek. Gaya :)))

Küldöm neked a kedvenc gayai vállívedet, engesztelésül :))
Szép álmokat :))) Pont ilyen szépet :)))
10/10
micike_MSc 2012 febr. 20. - 01:43:50 10/10
(104160/239045)
Azt hiszem, tudom mire gondolsz: nekem ez olyan, mintha a makacsságról írnál.
Mikor valaki ragaszkodik a saját ítéletéhez, vágyaihoz, céljaihoz, ambícióinak megvalósításához.
Az én esetemben ez pl. úgy szokott lenni, hogy ha valamilyen fontos döntés elõtt állok, akkor azon sokat szoktam rágódni, de ha döntök, akkor a megvalósításhoz igyekszem ragaszkodni, és általában sikerül is.
Néha elõfordul, hogy valami számomra fontos dolog nem, vagy nem úgy jön össze, ahogy szerettem volna. Ilyenkor persze morcos vagyok egy darabig, de aztán megnyugszom, hogy "ennek így kellett lennie", és ilyenformán könnyen el tudom engedni egy-egy korábban fontos célomat is - mert mindig ott van az érem másik oldala is, és akkor arra gondolok, hogy most annak kellett érvényesülnie...
És ez így van rendben - akárki akaratából is.
(Lehet, hogy most furákat írtam, de ennél konkrétabb nem szeretnék lenni.)
Na jó, azt hiszem ebbõl elég is lesz ennyi mára.
:)))
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:41:48
(104159/239045)
Szép Sillás álmokat Mindenkinek :)))
Hátmelengetõset, odabújósat, angyalmosolyút és mennyeit. Nem is beszélve a napfényesrõl :))
Sarkcsillagosat annak, akit illet :)))
ReppeNÕt a hiányzóknak :))))
Aludjatok jól :)))

Így a 21. rész végén napsugaras a lelkem. Tudom még jõ, aminek jõnie kell (elvégre koreai filmrõl van szó) de had örüljek most egy kicsit :)))
10/10
vondermonarchie 2012 febr. 20. - 01:40:40 10/10
(104158/239045)
Szép estét mindenkinek !


Jót tenne a festõnek ha megmártózna itt, de legalábbis ha fejest ugrana ide :)))))))))))
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:36:50
(104157/239045)
Na jó, ennyit ma a fjordokról :))
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:36:05
(104156/239045)
Szerintem meg Júdást, mert õ az, aki kívül van a közös "körön"
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:33:30
(104155/239045)
Én azt hittem a libaglyokat :)))) Ha már lila :)))
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:31:03
(104154/239045)
Ma este szörnyen önzõ voltam, mert egyfolytában (már amennyire ez nálunk lehetséges :))) megnéztem 4 részt a Resurrectionbõl :)))) Muszáj volt utólérnem Titeket, hogy holnap én is be tudjak kapcsolódni a kibeszélésbe.
Már nagyon hiányzott, hogy nem tudok esténként megosztani veletek semmit. Fel se mertem jönni, mert nem láttam a részeket és nem akartam elrontani magamnak. Ámbár úgysem tudtam volna jönni, mert mindenféle számok elfoglalták a gépemet. De hála Égnek az elsõ jelentés megvan és így holnap végre Veletek lehetek. Már amikorra hazaérek :)))
van ugyan mégegy határidõs, de amíg megkapom az adatokat, addig van 1-2 nyugisabb napom és azt szeretném részben veletek tölteni :))))
10/10
micike_MSc 2012 febr. 20. - 01:30:19 10/10
(104153/239045)
Ti mit sasoltok még itt, ahelyett, hogy aludnátok - velem együtt...:)
Nos, azt a lila bigyót én is néztem, de nem tûnik egyértelmûen kavicsnak, felõlem egy apró posztódarab is lehetne, amit gombostûvel tûztek oda.
De ha ez tényleg oda tartozik, akkor Jézust kell, hogy szimbolizálja.
Megfejtés?!
:))))
ruca60 2012 febr. 20. - 01:24:50
(104152/239045)
Most, hogy felhívtad rá a figyelmemet, látom, hogy a 12 kavics mellett van még egy lila kavics a földön, külön a többitõl...
offtopic
maggi99 2012 febr. 20. - 01:23:36
(104151/239045)
Ezek a képek nekem is a bennünk megfoganó hitet, vagy bûnt, vagy megváltást jelképezik, de mélyebbre még nem mentem benne. Ehhez majd egy filozófikusabb pillanat kell :))
De köszönöm, hogy megosztottad velünk, amit gondoltál.
Egyébként én is sokszor ágálok az ellen, hogy miért baj, ha az ember öntudatos és bízik magában.
Azt hiszem a választ is tudom (na ugye, itt a fene nagy öntudat :))) de képtelen vagyok jól megfogalmazni.

Valami olyasmi, ami fura módon a toleranciáról szól. Ha azt gondolod, hogy a te ítéleted, vagy utad a biztos, akkor hajlamos leszel másokat elutasítani, vagy megítélni. És ez maga a bûn. Ha megkérdõjelezed a saját döntésedet, ítéletedet és megpróbálod egy magasabb szempontból nézni (szeretet) akkor közelebb kerülsz a többiekhez, Istenhez, mindenhez, ami jobb és igazabb. Az már egy másik történet, hogy ha sokszor teszed fel a kérdést, hogy biztosan jól csinálom, ezt kell tennem? Akkor egyszer megjön a válasz. Hogy ez a Menny akarata, a Megvilágosodás, vagy Isten üzenete, ez azt hiszem már nem is fontos.
A lényeg az, hogyha a saját gondolataid állandó makacs hajtogatása helyett inkább befelé figyelsz, adsz idõt és helyet más gondolatok felbukkanásának is, akkor rálelsz a válaszra. És ahhoz akkor már érdemes ragaszkodni is :))))
És hiszem, hogy ha õszintén keressük a választ, akkor segítséget is kapunk hozzá. Mindegy minek nevezzük, de nem tagadja meg tõlünk :)))

Persze, ez is csak egy gondolat. Ma esti. Lehet továbbgondolni. Nekem is :)))))
10/10
micike_MSc 2012 febr. 20. - 01:18:08 10/10
(104150/239045)
A többi kép viszont, ami Jézust vagy éppen Betlehemet ábrázolja, igazán tetszik.
Mint pl. ez is, amin a kép bal alsó szélén - a Mûvész pecsétje, névjegye mellett - 12 különbözõ színû, mintájú, méretû kavics van, mintha csak az apostolokat szimbolizálná, és valószínûleg ilyen kövek porrá zúzása adta a kép alapanyagát...

De most már én is megyek aludni.
Ha valaki még erre jár, annak jó éjszakát kívánok, a korán ébredõknek pedig szép napot, jó hétkezdést.
:))
10/10
micike_MSc 2012 febr. 20. - 01:08:46 10/10
(104149/239045)
És a "3."...
10/10
micike_MSc 2012 febr. 20. - 01:08:13 10/10
(104148/239045)
Az "1." kép:
10/10
micike_MSc 2012 febr. 20. - 01:03:58 10/10
(104147/239045)
[Na, már jó késõ van, úgy nézem nincs itt senki, de ha már leírtam, elküldöm - közben a gép is elszállt, úgyhogy újraírtam.]

Ez a kép számomra is egy kicsit morbid, de a Mûvész magyarázatával együtt már érthetõbbnek tûnik (talán).
Ráadásul az a csík nekem úgy tûnik, mintha nem véletlenül lenne ott:
Az elsõ nõ/anya hasában, méhében lévõ kígyó mintha az eredendõ bûnbeesést, Éva Sátán által történõ megkísértését szimbolizálná, amelynek hatására a másik nõ testébõl Jézus (Isten) mintha fuldokolva menekülne a víz szintje fölé... (Ettõl persze az a csík lehet simán képhiba, de ez nem feltétlenül cáfolja a bûn hatására a nõbõl/emberbõl távozó „hit” megjelenítését – legalábbis számomra.:)
Ezt a másik képet egy kiállításról szóló videóból fényképeztem le (kivágni nem tudom).
http://www.youtube.com/watch?v=TJMhhZGvwv4 (kb. 2:30-nál)
Azt sem tudom, melyik kép készült elõbb, de ha a Biblia történéseit vesszük alapul, akkor ez a következõ: itt a nõ méhébe, mint egy sötét, zárt üregbe bezárva ábrázolja a festõ a keresztre feszített Jézust.
A következõ kép pedig az lehet, amit mi is láttunk: a nõ mögött, fölött szinte óvón áll Jézus kifeszített alakja.
Érdemes megnézni a nõk tekintetét. Az elsõ képen a két nõ kissé felfelé néz, a második (mellékelt) képen a nõ egyenesen elõre, a szemünkbe néz, majd a harmadik képen a nõ tekintete ismét felfelé irányul.
Magyarázat (?) – a Mûvész szerint:
De mi volt az eredendõ bûn? Éva elfogadta a kígyó képébe bújt Sátántól az almát, majd Ádámot már õ beszélte rá a tiltott gyümölcsre – a Sátánnak elég volt Évát bûnbe vinnie, a többi ember már õt követte (egy ember bûne által a többi is bûnössé válik).
Ez a bûn tette aztán az embert önfejûvé, aki nem fogadja el Istent, hanem mindent maga akar eldönteni, megy a saját feje után, vagyis tkp. a Sátán uralja a gondolatait.
[Ezzel azért úgy szimplán nem értenék egyet, hiszen ha valaki tisztában van saját magával és a képességeivel, ki tud állni önmagáért, azért az nem jelentheti azt, hogy belébújt a Sátán.)
Továbbá a nõ azért kopasz, mert a haj az erõ és hatalom szimbóluma (nekem Sámson jutott eszembe) – így kopaszon viszont elfogadóvá, befogadóvá válik és magához engedi Jézust/Istent, szinte eggyé válik vele; lsd. a harmadik képen. (Egy ember hite által pedig bocsánatot nyer a többi is...)
Miközben ezt a magyarázatot hallgattuk, a kiállításon szereplõ képen lévõ nõ hasába beépített képernyõn át Jézus keresztre feszítésérõl és a két latorról szól filmet láthattunk, majd késõbb egy fiatal nõ – akinek a hite, megtérése a képet ihlette – hegedült egy gyönyörû dallamot ennek örömére...
Érdekes volt mindezt a magyarázatot egy koreai mûvész szájából hallani, bár még most sem teljes a kép.
De annyit gondolkoztam rajta, azt gondoltam jobb lesz, ha leírom, hátha még beszélnénk róla...
:)
10/10
micike_MSc 2012 febr. 19. - 23:09:15 10/10
(104146/239045)
Milyen érdekes, hogy Bécsben utánunk lesz a kiállítás, de nem egy hétig, mint nálunk, hanem csak négy napig...