Tegu 2011 júl. 28. - 17:32:05
(47865/239045)
Akkor ezt neked kárpótlásul, az uj, GyeBaek c. filmben az egyik szereplõ:)
10/10
micike_MSc 2011 júl. 28. - 17:16:47 10/10
(47864/239045)
Na igen, így már valóban sokkal jobban hangzik. :)
(De sem a szinkronosban, sem a feliratosban - legalábbis amit én láttam - nem ez szerepelt.)

A szinkron valóban torzít néha, de talán 10-15 olyan fontos jelenet lehet a 62 órányi filmben (mint pl. ez is), amin morogni szoktunk, mivel nem az eredeti mondanivalót adja vissza (na jó, néhol a tegezõs-magázódós részek kifejezetten meg vannak keverve, de ez azért értelmezési problémát nem okoz).
Bár ezt a kavarást a zenei betétekkel is megtették. Nem beszélve a kivágásokról...
Úgy kell nekünk, minek nézünk vágatlant. :)

Viszont azért nem lehet könnyû szinkronizálni a koreai filmeket, mivel õk kissé szaggatottan beszélnek, ezért a szinkronszöveg is néha 2-3 szavanként van összerakva, hogy a színészek szájmozgását kövesse. Ez szerintem nem könnyû dolog. A hangsúly szerintem azon van, hogy a kimondott szavak jelentése ne térjen el az eredetitõl.

Néztem az Indiáról szóló sorozatot is, ami anno együtt indult Silla elsõ vetítésével, és kedden volt az utolsó része. Na, abban még a szinkronhangokat is cserélték néha, és teljesen ki voltam akadva, amikor a már megszokott hang helyett mást hallottam 4-5! fõszereplõnél, aztán visszacserélõdtek - vagy újra ráértek, ki tudja - de az utolsó harmadra is maradt még egy csere, na az is rosszabb volt az eredetinél...
Most képzeld/képzeljétek el, ha ezt a mi imádott Sillánkkal tették volna. Az már tényleg szentségtörés lett volna.
Nekem Dolmány Attila már örökre Bidam (és KNG) marad - akkor is, ha reklámban beszél, és akkor is, amikor Stewie-t "alakítja" a Family guy-ban. Hát még ha hõs-szerelmest szinkronizál: nemrég az m2-n volt valami olasz sorozat, talán Rózsa és vér (vagy fordítva) volt a címe, aminek csak a végére figyeltem fel. De abban legalább boldog a vég, mintha Bidam ért volna révbe. Olyan jó volt hallani a hangját...:))

További szép napot! :)
10/10
fürjrigó 2011 júl. 28. - 17:03:18 10/10
(47863/239045)
Kikérem magamnak, hogy Alcheon "uncsi", bárki írta is!
10/10
micike_MSc 2011 júl. 28. - 16:47:44 10/10
(47862/239045)
Akkor a Húgodnak jár a köszönet, és kívánom neki, hogy Sillán kívül más láz ne döntse le a lábáról! :)

Nagyon jópofa az egész blog, ahogy a szerzõ (a legalább kétgyerekes, közgazdász anyuka) a lassan kifejlõdõ, majd rajongásig fokozódó Bidam-mániájából - miután a férje megszerezte az egész filmet dvd-n, és együtt nézték az egészet - eljut odáig, hogy Alchon, az "uncsi", Jusin, a "boci-szemû" és a többi "édi-bédi" szereplõ is milyen nagyszerû... :)
A végére már nem is tudtam eldönteni, hogy Bidamért vagy Jusinért lelkesedik-e jobban.
Mindenesetre Jusin rajongóinak nagyon ajánlom, mert fantasztikusan izgi, néhol pedig kifejezetten szexi képek vannak UTW ("omteung")-ról is!
(Ezt a képet is onnan szereztem.)
omama2 2011 júl. 28. - 16:26:21
(47861/239045)
Ma megnéztem az 58, -59. részt online adásban, nem vagyok síros, de most gombóc volt a torkomban. Bidám :( Sanálom!
kymara 2011 júl. 28. - 16:20:31
(47860/239045)
Sziasztok!
A tegnapi részhez csak annyit, hogy nem lett volna egyszerûbb ha Bidam is elmegy a pekcseiek ellen?
Fél kézzel leverte volna az egész bagázst, vörös sisakossal az élen.
9/10
napraforgó 2011 júl. 28. - 16:07:14 9/10
(47859/239045)
Sokmindenben igazad van. De Gája leigázása nem 10-15 évvel korábban történt. Ha jól emlékszem (mintha valaki utána nézett volna ennek itt a fórumon) a történelem szerint kb. 80 évvel hamarabb. A filmben is - innentõl úgy 20-25 évvel visszafelé, mikor elõször találkozunk Voljával, épp azt vetette Jusin szemére, hogy a nagyapja, Kim Murjong elárulta Gáját. Épp ezért akarták eltenni láb alól Kim Szohjont és Jusint is. (fenyegetõ levelek)
Akár 80 év, akár csak 50, azért az már számít egy azonos nyelvcsoporthoz, stb. tartozó népnél. És olyan nagy kulturális különbségek azért nem lehettek köztük. Magyarországon is hasonlíthatnánk a palócokat a szögediekkel, vagy Mezõkövesdet a bajaiakkal. Talán más a "nyelvjárás", vagy a viselet, vagy egyes ételfajták, de azért alapvetõen mégiscsak egy nép.
Véleményem szerint 3 generáció ilyenkor már elég az asszimilációhoz.
Abban igazad lehet, hogyha a leigázottak rabszolgasorba kerültek, az ellentétek nyilván tovább fennmaradtak.
10/10
micike_MSc 2011 júl. 28. - 15:07:26 10/10
(47858/239045)
Kedves Kimbin!
Megnéztem a linkjeidet, aztán éjfél utánig végig is olvastam - nagyon szuper! Mondd, Te hogy találsz ilyeneket?

És a többieknek is ajánlom figyelmébe, ténylg érdemes elolvasni: olyan mint egy képregény, tele jobbnál-jobb képekkel, humoros és néha kissé ironikus megjegyzésekkel, miközben a filmbeli cselekményt is végigköveti.
Íme két részlet, amikor majdnem leestem a székrõl a röhögéstõl:
1, mikor Jusint kiszabadítják palotából, és a rejtekhelyükre viszik:
"...Bidam, Wolya és emberei biztonságba helyezik a hercegnõt és a rettegõ tinédzsert, ezen kívül elintézik azt is, hogy a megtévesztett hwarangok és nemesek végre tisztán lássák Mishil cselszövését. „Hullának öltözve” megszervezik Yushin szökését, ( Alcheont kedvesen otthagyják a húskampón, hátha még eszébe jut valami ) aki összeverve, megsántítva érkezik a Gaya-i menedékbe. (Dokmán?! Hányadszor is vállalta Yushin a bokszzsák szerepét érted…? ha?...Ha?...HA??….ÉS EZ A PASI HOZZÁD SEM ÉRHET?????)
Egyébként itt nagyon-nagyon elégedetlen voltam a maszkmesterek munkájával, Yushin sebzett tigris helyett inkább úgy nézett ki, mint egy részeg takarítónõ. (Wolya viszont szebb volt, mint valaha….)"
Ehhez mellékelem a képet is, ami tényleg gyönyörû - valószínûleg ezek az eredeti, vágatlan filmet tartalmazó dvd-rõl kivágott képek, a szerzõ jóvoltából.

2, "...Annyit még mára, végezetül, hogy Mishil – béke poraira – hiányozni fog!! Élveztem a hangját, eszét, királynõi egyéniségét, azt, hogy egyes szám harmadik személyben beszélt magáról : „Mishil ezt mondja, Mishil azt akarja, Mishil fejet hajt, Mishil beismeri, Mishil csokit akar enni, Mishilnek viszket a háta…. „ jó-jó viccelgetek. Az biztos, hogy õ a tévétörténet legszebb hullája!"

Szóval tényleg érdemes belenézni, ha másért nem, a képekért.
Íme az elérhetõség újra (ezen kívül még 3 bejegyzés van folytatásként, de az elsõ oldalról elérhetõk):
http://tigrisekakertben.blogspot.com/2011/06/szeretem-oket.html

További szép napot Mindenkinek! :))
10/10
juud 2011 júl. 28. - 14:17:40 10/10
(47857/239045)
"hogy ilyenkor egy jó hosszú ideig lesznek világoskékek, meg sötétkékek. Kék mindkettõ, de……….."

ez jó kép!
8/10
Sumomo 2011 júl. 28. - 13:00:10 8/10
(47856/239045)
.
10/10
fürjrigó 2011 júl. 28. - 12:55:26 10/10 Előzmény maggi99
(47855/239045)
Én magunkat sem irigylem.
10/10
fürjrigó 2011 júl. 28. - 12:51:43 10/10 Előzmény edimir
(47854/239045)
Az már tényleg lehetetlen álom.
8/10
Sumomo 2011 júl. 28. - 09:49:15 8/10
(47853/239045)
honnan szedett ezeket a gyõnyörûséges képeket?
mi ez, rajz, akvarel egyéb?
9/10
napraforgó 2011 júl. 28. - 09:48:34 9/10 Előzmény edimir
(47852/239045)
Egyetértek veled. Errõl már többször is volt szó - Gája, Pekcse, de még Kogúrió is azonos nép volt. Más királyság, az igaz. Na és. A nép, a nemzet, a nyelv, a szokások stb. azért azonosak voltak, vagy legalábbis nem különböztek jelentõsen. Épp ezért nem is lehetett nekik olyan borzasztó nehéz összeolvadni.
A népnek ez csak annyit jelent, hogy más az úr, máshová (esetleg máshová is) kell adózni.

Igazából még két különbözõ nyelvû, kultúrájú nép összeolvadása sem volt mindig tele konfliktussal. Hová lettek az avarok, szarmaták, stb, akik itt éltek a Kárpát-medencében, amikor a magyarok megérkeztek? Nincs adatunk róla, hogy torzsalkodtak volna. Vagy békésen elfértek egymás mellett, de sokkal valószínûbb, hogy beolvadtak.

Aztán párszáz év múlva jöttek a kunok, jászok, õk is szépen beolvadtak a magyarságba. Asszimilálódtak, ma már csak egy-két népi hagyomány maradt fenn (kun kapitány, stb), de nincs külön nyelv, külön kultúra.

Biztos, hogy más népeknél is volt, van ilyen. Nincs mindig erõszakos hódítás, nincs ellenállás.

Sillában is csak a hátrányos megkülönböztetés eltörlésérõl lehetett szó. Valaha rég elûzték a gájaiakat a földjeikrõl. Máshol, rosszabb körülmények között kellett élniük. Elvesztették a vagyonukat, tisztségeiket.
A fõnemeseikbõl Sillában legfeljebb kisnemesek lehettek. Nem tölthettek be fontos tisztségeket, stb. Fejükre ültettek idegen tisztségviselõket (adószedõket).

Tokmán királynõként megszüntette ezt az állapotot. Visszaadta a gájaiak földjeit, bevette az adminisztrációba a gájai származású tisztviselõket is.

Valaki kérdezte - és én egyetértek vele - miért is újult ki a gájai ellenállás? Hiszen megszûnt a hátrányos megkülönböztetés.
Az összeírások, a személyi nyilvántartás elégetése csak szimbolikus cselekedet volt, az egyenlõség kifejezésére biztosíték és egyfajta garancia, hogy a jövõben sem fog kiújulni a különbségtevés.


Visszatérve a kiindulóponthoz - itt egy különbözõ országokban élõ, de AZONOS nép egyesülésérõl volt szó, amely talán nem ment simán, de szerintem semmiképp sem hasonlítható egy idegen nép leigázásához.
8/10
Sumomo 2011 júl. 28. - 09:45:45 8/10 Előzmény edimir
(47851/239045)
na ez nem földrengés volt, csak a szivem dobbant egy Nagyot

jelzem Wolya az egyetlen (a fõszereplõk közül) , akinek jó áll ez az idétlen hagyma frizura.
8/10
Sumomo 2011 júl. 28. - 09:43:12 8/10
(47850/239045)
tök jó!:))
9/10
napraforgó 2011 júl. 28. - 09:16:14 9/10
(47849/239045)
Miért gondolod, hogy rögtön össze kell kötnöm az életem, a sorsomat azzal, akinek tetszett némely megnyilvánulása?
Ha holnap téged dícsérlek, netán veled kell összeköltöznöm?
10/10
diane 2011 júl. 28. - 07:59:42 10/10
(47848/239045)
maggika!

Imádom olvasni minden sorodat, érzékeny okfejtésedet, jellemzésedet.
:-))))))
maggi99 2011 júl. 28. - 07:38:53
(47847/239045)
Méghogy Gaya nem létezik ? Az evezõipara például nagyon híres :)))
Éppen oda készülök most, húzni egy kicsit a lapátokat :))))

Viszlát este :))))
maggi99 2011 júl. 28. - 07:36:57
(47846/239045)
Szép reggelt Mindenkinek :))))
Talán ma már a Nap is kisüt :))

Vigyázzatok Magatokra, estére Mindenkit hazavárnak és mi is hazavárunk :)))