10/10
M42 2011 júl. 04. - 20:29:16 10/10
(42985/239045)
Kedves Szakire! Kérlek, legalább annyit ossz meg velünk ha megtudod, hogy miért ragaszkodunk ennyire a filmhez, a szereplõkhöz.
Van valami gond a buksinkban, valami nincs rendben az életünkben esetleg?
Ezek a kérdések a többi között többeket is érdekelnek. Kérlek, ne kínozz bennünket sokáig! :)
k.szilvia86 2011 júl. 04. - 20:22:58
(42984/239045)
Szép estét neked,szakire!:-)

Iszom a pszichológus szavait,komolyan.:-)Mégis van magyarázat rám,miért imádjuk e filmet sokan.nagy hatással van ránk.megtudom érteni,h. Bidam rá is nagy hatással volt.a BG-ról is majd kérdezd meg,mit mond rá,kiváncsi vagyok.
k.szilvia86 2011 júl. 04. - 20:06:08
(42983/239045)
Biztosan mindenki örült,boldog volt és elégedett mindennel.:-))nem vízálló volt a sminked?!:-))
te istennõként megálltad a helyed,és a legjobbat adtad,mutattad,rengeteget dolgoztál a sikerért!:-)))A külföldi vendégek is rem jól érezték magukat.:-))))
Pálinka még nekem se jön be még.de a borokkal barátkozom picit.
k.szilvia86 2011 júl. 04. - 19:54:20
(42982/239045)
Szép estét mindenkinek!:-))

Drága kimbin,mesélj milyen volt az esküvõ,lagzi?!gondoltam rád.
remélem minden jól sikerült és meghatódtál jó sokszor.:-)))
10/10
szakire 2011 júl. 04. - 19:50:28 10/10
(42981/239045)
Szia drága Kimbin! Túl vagy a nagy eseményen, gondoltam Rád a hétvégén. Biztosan minden nagyon szép volt. Most már pihenjél sokat és fórumozzál velünk.
Kedves M, nagyon érdekes, hogy most jutott az eszedbe, mert ma délután hívott telefonon a pszichológus barátosném. Most szabadságon van ezért vitte el az összes addigi koreai filmemet megnézésre, és legfontosabb volt a Silla. Végignézte a szinkronosat, most a Bad Guy-t nézi és elõzetesen csak annyit, hogy le van nyûgözve. Neki a Silla volt az elsõ koreai filmje, és csak tõlem hallott arról, hogy mit is jelent a számomra. Elõször a film szerkezete lepte meg, semmihez sem hasonló a rendezési, operatõri technika, mintha egy tejesen új stílusú festményt nézne. Ledöbbentette az a finomság, a sok gyönyörû ember. Látszólag semmi akció és mégis olyan feszültségben tartja az embert, a színészek arcjátéka lenyûgözõ. Semmi szex és mégis a szerelmi jelenetek felfûtött érzelmeket váltanak ki: hihetetlen. Nincs kapkodás, hirtelen felindulásból elkövetett rossz döntések, ellenben leülünk és megbeszéljük a történteket és a következõ lépéseket. Tokmán-Misil párharca, párbeszédei szintén lenyûgözõek. Talán ez tetszett Marcsinak a legjobban. Remélem senki nem fog meglepõdni azon, hogy Bidam karaktere volt ami leginkább megfogta. Azért is kezdte el a BG-t, mert meg akarta nézni más stílusú filmben is KNG-t. Olyan a kisugárzása és színészi játéka, hogy vonz minden porcikájával. Õrületesen tud hatni az emberre. Most már megérti, miért segített át engem életem egyik legnehezebb korszakán, mi az amitõl erõt kaptam. Kéri a vágatlan verziót is, mert így is sok olyan mondat elhangzott, amit meg kell, hogy jegyezzen és eredetibõl jobb lesz a fordítás.
Jó sokat beszéltünk, de személyesen fogjuk úgy rendesen most már kitárgyalni.
10/10
szakire 2011 júl. 04. - 19:25:16 10/10
(42980/239045)
Drága Boil, nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok!
10/10
M42 2011 júl. 04. - 18:43:21 10/10
(42979/239045)
Szia!

Tudom hogy a KNG fórumon írtad, hogy odaadtad a Shillát a pszichológusnak. Mit mondott róla?
10/10
szakire 2011 júl. 04. - 18:37:04 10/10
(42978/239045)
Sziasztok, szép estét Mindenkinek! HU meg HA!! Legelõször ez van most bennem, mert már több, mint egy órája csak visszaolvasok. Így is csak két napot tudtam, a többit most feladom, mert akkor nem lehetek Veletek. Nagyon sok érdekeset és jót írtatok és már nem szaporítanám, mert szinte én is úgy gondolom, ahogyan Ti. Csak a nagy álom beteljesítése, ami több generációra szól: az én véleményem az, hogy ez a három királyság egyesítése. Azért olyan elképzelhetetlen ez az álom. Már-már lehetetlen. Azért kell eltitkolni. Azért olyan hosszú ennek elõkészítése. (Munno titkos küldetése) Az utolsó rész végén Alchon Tokmán sírhelyénél jelenti Õfelségének, hogy Yusin Sillához csatolta Kogurjót. Jól meg is öregedtek közben. És mint tudjuk Pekcsét is sikerül. Tehát a három Han egyesítése a nagy álom.
Most, hogy végignéztem a Jumong -ot jobban érthetõ számomra sok minden. Igaz, hogy levegõhöz jussak tõle csak egy megoldást látok, elkezdem nézni Silla vágatlan verzióját. Úgy egy lélegzetvétellel, mert még nem láttam csak pár részt vágatlanul.
10/10
M42 2011 júl. 04. - 17:56:26 10/10
(42977/239045)
A három testõr jelmondata jutot eszembe:
Mindenki egyért. Ez Mishil
Mindenki egyért, egy mindenkiért. Ez Bidam.
Egy mindenkiért. Ez Dokman
10/10
M42 2011 júl. 04. - 17:53:12 10/10
(42976/239045)
Nem hiszem, hogy a jóléttõl lett ilyen önzõ. Akkor inkább a családban látta, hallotta.
9/10
napraforgó 2011 júl. 04. - 17:52:45 9/10
(42975/239045)
Az a Misili filozófia, hogy "végy el mindent, amit csak elvehetsz" bizony Misil önzésébõl fakad, ez egy egyébként olyan tanács, amelynek semmi értelme, azt hiszem a forgatókönyvírók csak azért találták ki, hogy valamelyest magyarázzák Bidám viselkedését.
9/10
napraforgó 2011 júl. 04. - 17:48:37 9/10
(42974/239045)
EZZEL CSAK AZT AKARTAM MONDANI, HOGY MISILT SEMMI NEM KÉNYSZERÍTETTE, HOGY AMIT MEGSZERZETT, MEG IS KELL TARTANIA. MINDIG MINDENT KÖNNYEN MEGKAPOTT, MINDIG JÓLÉTBEN ÉLT, NEKI NEM kellett körömszakadtáig ragaszkodnia ahhoz, amit megszerzett. (bocsi, lenyomtam a caps lockot)
9/10
napraforgó 2011 júl. 04. - 17:44:32 9/10
(42973/239045)
Valamikor szó volt róla, hogy Misil Szorabolban nõtt fel, fõúri családba született, gyermekkorától a vérében volt a politika, éjjel-nappal azt látta-hallotta, ha valami, hát ez predesztinálta az õ politikai életútját.
10/10
M42 2011 júl. 04. - 17:36:31 10/10
(42972/239045)
"Szolvon tanítja Bodzsongot, Mishil soha (sokkal inkább Tokmánt, Jusint, Bidamot)."

Szerintem Mishil egyszerûen élvezte hogy "csatázhat" valakivel. De mivel értelmes és okos volt felmérte õket, tudta hogy még "gyengék, tapasztalatlanok" ezért tanította, nevelte õket.
Bodzsongot nem tanította mert ott volt Szolvon aki jól tanította, másrészt tudjuk, hogy anyaként nem csinált nagy karriert.
9/10
napraforgó 2011 júl. 04. - 17:31:00 9/10
(42971/239045)
Hát a Silla szó három jelentése nem nagyon jött át a magyar verzióban. Do kop il sin, mangla szabat, fejti meg Jusin. És? nekünk ez nem igazán jelent semmit. A kóreaiak biztos sokmindent össze tudnak rakni ezekbõl a szótagokból. Nekem nem volt egy nagy felfedezés. Nem tudom, hogy más nyelvekre hogyan tudták átvinni.
Azt hiszem, mi a kezdetektõl tudtunk a három királyság egyesítési terveirõl, így az sem volt olyan nagy meglepetés. Itt a nagy király álmáról beszéltek, mintha az valami titkos dolog lett volna. Hát nekem nem volt az. Az ország különbözõ rétegeinek egyesítése, az nekem sokkal érdekesebb, azt senki nem kísérelte meg addig. (persze lehet, hogy mert nõ vagyok, így nekem is ez volt a fontos). De szerintem messzebbre nézni, úgy férfiasan nemigen lehetséges, amíg otthon nincs rend... És itt jópárszor hallottunk pekcsei kémekrõl (lagalábbis alibinek jók voltak). Ha egy országba be-betörnek a pekcsei csapatok, kémek tevékenykednek itt-ott, akkor a hódításra gondolni illúzió.
10/10
M42 2011 júl. 04. - 17:15:45 10/10
(42970/239045)
"Miután megtudta Bidam a fia, még akkor is úgymond a „rosszra” tanította.
Másként fogalmazva, azt próbálta beleszuggerálni, hogy Bidamé akkor lesz minden, ha vesz, és nem ad."

Most értem a hozzászólásodhoz, és az jutott eszembe: Mi van akkor, ha Mishil is csak azért ilyen, mert olyan körülmények tanították az életre hogy vedd el, tartsd meg, ne add oda?
10/10
micike_MSc 2011 júl. 04. - 17:03:08 10/10
(42969/239045)
A három HAN jelentése körül kialakult vitához: szerintem mindkét eddigi „megfejtés” jó, és tökéletesen megfér egymás mellett...
Tokmán, aki egyszerû emberek között nõtt fel, de kellõen tájékozott, olvasott-mûvelt és talpraesett volt, saját maga rájött, mi kell a népnek: ha segíti õket felemelkedni a szolgasorból, öntudatossá, önellátóvá teszi õket, azzal segít rajtuk. Ehhez azonban le kell törni a nemesek hatalmát, de azért a kisnemeseket nem kell tönkretenni (lsd. gabonavásárlási ügylete a piacon). Ebben az értelemben a három Han valóban a nép, a nemesség és a királyi hatalom közelítése egymáshoz, majd egyesítése. NÕként nem akart mást, mint békés együttélést, jólétet a népének (mint egy gondoskodó anya)...
Mikor Tokmán elõször beszélt Munnoval ezekrõl a terveirõl (pl. hogy a csillagvizsgáló építésével az a célja, hogy a nép is megismerje az évszakok változását, és ne az isteni kinyilatkoztatástól függjön), akkor Munno csodálkozott, hiszen õ nagyobbra vágyó uralkodót képzelt (pláne nem egy nõt). Nyilván az volt a fejében, hogy õt Jinhüng király annak idején egészen más céllal küldte a „környék” feltérképezésére. De vajon akkor miért?
Ezért tette fel a kérdést a versenyben: mi a Silla szó három (tkp. a harmadik) jelentése? Amit aztán Tokmán és Jusin meg is fejtett: de kellett hozzá Jusin FÉRFIas, harcos gondolkodása: a férfiak hódítani akarnak, ilyen szempontból messzebbre látnak, a határokon túl, és Jusin is megtalálta új célját Tokmán mellett – a három Han, vagyis Pekcse, Kogurjó és Silla egyesítését (a Nagy Király nagy álmát)...
Tehát elõször egységet, békét kell teremteni az országban, olyat, ami a nép felemelkedésével jár (Tokmán, a nõ álma), majd ha ez megvan, akkor jöhet a még nagyobb álom, a három koreai királyság egyesítése (Jusin, a férfi, a harcos álma).

Egyébként Dél-Korea mai neve hangul jelekkel két szótagból (jelbõl) áll, elvileg a két szótag jelentése: Déli Han, a második karakter önmagában is országot jelent. Ebben inkább Dabdi a szakértõ a KNG fórumon, korábban hanguloztunk ott... :)
Most mennem kell.
További szép napot mindenkinek! :)
9/10
napraforgó 2011 júl. 04. - 16:56:21 9/10
(42968/239045)
Valami olyasmit mondott, hogy egykor mindez a tiéd lesz - és bizony nem csak a könyvekre utalt, hanem az országokra is...
Tegu 2011 júl. 04. - 16:53:23
(42967/239045)
Mishil tartotta a kezében a hatalmat, s ha Munno tervei szerint Bidam elveszi Tokmánt, akkor a két oldal megbékül.
Igy tervezte, azt nem mondta szerintem Bidamnak, hogy király lesz, hanem azt, hogy a neve fennmarad, ha megvalósitja azt, ami a könyvben lesz.
9/10
napraforgó 2011 júl. 04. - 16:51:11 9/10
(42966/239045)
Vannak még további "érdekes" dolgok. Munno elmegy és nevelgeti Bidámot. Bidám kisfiúként lelkesen magolja a kínai bölcsek mondásait. Munno szórakozottan megsímogatja a buksiját - tanulj csak, egyszer király leszel. Honnan vette ezt? Dzsinpjong kb 15 éves volt, amikor apa lett. Születhetett volna akár még 10 fia is. Ha a felesége túl idõs lett volna a szüléshez, hát ott voltak az ágyasok. És - mint ezt itt valaki írta is - volt is vagy 9 ágyasa, azoktól meg pár gyereke, akár törvényesíthette volna valamelyik ágyasától született fiát is. Hiszen a leszármazásnak apai ágon volt jelentõsége, így akár szongol (szent csont) is lehetett volna az ágyastól származó fiú is.
Miért mondta Munno Bidámnak, hogy egyszer király lesz? Semmi biztosíték nem volt rá. Aztán a tolvajok megölése után Munno már nem ígérte a királyságot, sõt az örökségül szánt könyveket is elzárta elõle.

Aztán érdekes a Munno által kapott két jóslat, kinyilatkoztatás is. Amíg a Nagygöncöl 7 csillagából 8 nem lesz, Misil uralmának nem lesz vége. Ezért volt olyan passzív 20 évig? És netán azt hitte, hogy Bidám lesz, aki véget vet a Misil-érának?
Ezt nem nagyon hihette, hiszen látta, hogy Maya királyné szülésének éjszakáján vált ketté a Göncöl 6. csillaga. Tehát az ikrek egyikének kellett lenni a jóslatbeli személynek. Nyilván ezért is mentette meg a második ikergyermeket is. És fel is nevelte volna - Szohvával, vagy akár nélküle, ha megkapja.
És bár kapott egy ilyen csodás jóslatot, mégsem állt Tokmán mellé a visszatérése után. Leckézteti, vizsgáztatja Tokmánt, bizonyítsd be, hogy méltó vagy a támogatásomra, mondja. Hiszen csak egy nõ - és akkor már a kevésbé méltó Bidámot is inkább támogatná.
Aztán meg akár Jusint is, aki ugyan csak nõi ágon szongol, ami nyilván nem számít, de õbenne meglátta a méltó utódot.