8/10
edimir 2011 febr. 03. - 22:07:36 8/10
(14125/239045)
Szia Kedves! Egyenlõre csak benéztem...sajna még dolgom van!:(((((((

Késõbb igyekszem vissza!
10/10
BicskaMaxi 2011 febr. 03. - 22:06:51 10/10
(14124/239045)
De most tényleg, mi a boldogság?
8/10
edimir 2011 febr. 03. - 22:06:14 8/10
(14123/239045)
Köszönöm!:)

Hmmm, a vélemények azért vannak, hogy sokszínûek legyenek, mint az emberek.
Én Õfelsége (tilosletokmanoznom!)igaz híve vagyok. Mivel vele kapcsolatban már sokszor elmondtam a saját gondolataim, így azokat nem ismétlem meg.

Misillel kapcsolatban vki az elsõ rész kapcsán írta még anno, hogy õ lett volna hwarangok vezetõje, hogy ezt mire alapozta, nem fejtette ki.

A házi feladat letudva.!:))))))))))

+ 1 lépcsõ!
10/10
BicskaMaxi 2011 febr. 03. - 22:03:17 10/10
(14122/239045)
Mindjárt jön a Váltáska, én meg már megint fáradok. Ma megint meleg csákányváltás lesz. :(
10/10
BicskaMaxi 2011 febr. 03. - 21:57:53 10/10
(14121/239045)
Amikor Tokmánnal meg akart szökni, szerintem nemcsak azért tette volna, hogy vele lehessen, hanem azért is, sõt talán elsõsorban azért, hogy megvédhesse.
Jusin szeretete volt a legtisztább. Igazi önkiüresítõ szeretet. Nem hiszem, hogy boldogtalan volt. Az õ boldogsága ez az önajándékozó, önzetlen szeretet volt. Szerintem megpróbáltatások, fájdalmak ellenére, ill. azokkal együtt is boldog volt.
8/10
edimir 2011 febr. 03. - 21:52:17 8/10
(14120/239045)
Seolwon üzeni, a szimpátia kölcsönös, jó az ízlésed, de azért sicccccc!!!!!:))))))
10/10
BicskaMaxi 2011 febr. 03. - 21:35:37 10/10
(14119/239045)
Szívbõljövõnek tûnt, ahogy tette. :)
10/10
BicskaMaxi 2011 febr. 03. - 21:24:00 10/10
(14118/239045)
Tudd Bidam, hogy már rég megbocsátott!
Lario 2011 febr. 03. - 21:21:15
(14117/239045)
Ha ezt a filmet valaha valaki SZÍNPADRA akarja átírni .....:-))))) melegen ajánlom a szövegkönyv elkészítéséhez a fórumon közzétett verseket!
10/10
BicskaMaxi 2011 febr. 03. - 21:20:28 10/10
(14116/239045)
Nagyon szép ez is! :)))
Mi volt ma veletek? ;)))
Lario 2011 febr. 03. - 21:17:35
(14115/239045)
:-)))))
Lario 2011 febr. 03. - 21:16:27
(14114/239045)
Nagyon haragudtam én is amikor Bidam Deokmannal szembeni "ellenérvei" közé sorakoztatja azt amikor a gyûrû átadásakor végül elhúzta a kezét. Nem állhattak ott örökké kéz a kézben...de ...talán pont te írtad le a gyûrûk jelentéseit,mikor ki ad át gyûrût, és ott említve volt ...búcsú gyûrû is...és mi van ha arra gondolt Bidam, hogy ..jó volt közöttünk valami érzelem, talán engem nem akart nyíltan megölni,adott egy búcsú gyûrût, hogy kész ,emlékezz rám, de nem kellesz többé...

Akárhogyan is csûrjük csavarjuk ezeket a történéseket Bidam körül..a királynõnek van igaza amikor azt mondta(nem szó szerint idézem) ..hihetetlen és elkeserítõ,hogy felnõtt emberek ennyire nem tudnak megbízni egymásban. Nekem az volt az érzésem õ akkor tett le Bidamról. Ebbõl a mondatából teljes mérték az tûnt ki, soha nem fognak tudni megbízni a másikban.

Még valami a királynõ intézkedéseirõl,persze,hogy úgy akarta alakítani az eseményeket, hogy saját családja vigye tovább a korona birtoklását. Ki ne tenné így? Ezt nem lehet negatívumként felróni neki.
10/10
BicskaMaxi 2011 febr. 03. - 21:15:02 10/10 Előzmény maggi99
(14113/239045)
De szép!!! Ez igen!!! :)))
TheOriginalP 2011 febr. 03. - 21:07:26
(14112/239045)
Ezt csak te döntheted el. Én személy szerint a mosolyt jobban kedvelem :D
Lario 2011 febr. 03. - 21:02:04
(14111/239045)
Úgy örültem az írásod elsõ 2/3-nak amiben Deokmant kritizáltad. Minden mondatodról eszembe jutott valami jó kis ellenérv amit a "fejedhez " vághattam volna. Erre 2 sor szünet és leírtad mindazt amit kigondoltam. Akkor most én mit írjak :-( :-) Sírjak vagy nevessek?
Lario 2011 febr. 03. - 20:53:47 Előzmény maggi99
(14110/239045)
EZ FANTASZTIKUS! Különösen az 5-8. versszakok fogalmazzák meg gyönyörûen, hogy igen Yushin azt tartotta szem elõtt, hogy ha a királynõ egyetlen mozdulatával szempillantásával is JELT adott volna arra, hogy szabad a szerelmet kifejezni, egy pillanatig sem habozott volna Yushin és a karjaiba zárta volna és sose engedte volna el a lányt. De ha a szemébe nézett, a szeretet- szerelem csillogásán át a rémületet látta a tekintetében, hogy ha ennek az érzelemnek teret engednek ODA A CÉL....Istenem, ez a vers méltó Yushinhoz, méltó Deokmanhoz és méltó a filmhez!!!!

Próbáltam már a film dalszövegeibõl felolvasni barátaimnak, nem ment mert elszorult a torkom és elkezdtem bõgni mint egy taknyos gyerek.Na ezt a verset se fogom tudni felolvasni:-(
TheOriginalP 2011 febr. 03. - 20:52:22 Előzmény edimir
(14109/239045)
Mishil harcos volt, ez kétségtelen, de erõsen kétlem, hogy hwarang lett volna. Ekkor Koreában tomboltak a patriarkális hagyományok, ezért nem valószínû, hogy egy ilyen jelképes pozícióba nõ kerülhetett. Ettõl függetlenül, mivel mindig az uralkodó közelében volt, nem meglepõ, hogy harci ismeretek birtokában egyfajta testõri szerepet is betöltött.
(Érdekes adalék viszont, hogy a közhiedelemmel ellentétben Európában a középkorban igenis voltak nõi lovagrendek, csak errõl a fáma elég keveset ír).
És akkor térjünk át Tokmánra :D. Megkoronázásáig teljesen tökéletesen haladt azon az úton, amit tegnapelõtt megfogalmaztunk. (Okos volt, bátor és nagymértékben önfeláldozó, de ezeket most fölösleges taglalni, oldalakat lehetne össze copy-zni a korábbi kommentekbõl.) Ami a sarkalatos pont volt a szememben, az a megkoronázása, illetve ahonnan a sorozat a koronázása után folytatódott.
Nyilván az uralkodás nagy teher lett számára, amit tetézett a titkolt betegsége is. Viszont a szememben az egészségével egyszerre a tartása is folyamatosan romlott. Személy szerint mindig azt szerettem a karakterében, hogy bár fondorlatos volt, mégis mindig megõrizte õszinteségét és egyenességét. Sokáig úgy hittem, hogy folyamatosan ilyen marad. Az elsõ ellenpéldát Bidam kinevezésével tette meg (errõl is sokat beszéltünk már, csak érintõlegesen említem). Sokáig hittük, hogy tényleg csak a jó szándék vezéreltem, mígnem az utolsó részekben a saját szájából hallhattuk a számító célokat. Emellett az se tetszett nekem, hogy megkoronázásától kezdve folyamatosan figyelnem kellett, hogyan huny szemet Csuncsu jellembeli hibái felett (akárki akármit mond, volt neki), elvileg csak a birodalom jövõje érdekében. Szerintem bõven volt benne abból is, hogy a hatalmat a családjában akarta tovább örökíteni.
A harmadik és legjelentõsebb pont, ahol Tokmán jellemének "visszafejlõdésében" megbizonyosodtam, az volt, amikor Bidam bevádolta Yushint. És az addig teljesen egyenesnek és õszintének gondolt Õfelsége, aki elõtt elég hamar nyilvánvalóvá vált a kép, nem merte felvállalni a közvetlen konfliktust vele, inkább hasonló fondorlatokkal próbálta menteni a helyzetet. Persze, sok felmentõ magyarázatot kereshetnénk, hogy miért így tett, de én komolyan úgy gondolom, hogy ebben az idõszakban már függött Bidam rajongásától (kb. ez volt az egyetlen "hétköznapi" érzelem, amit irányában ekkor már tanúsítottak), és ezt nem merte kockára tenni egy közvetlen "ejnye-bejnyével".

És ennyi rosszindulat után szeretném egybõl fel is menteni a hibái alól :D. Hiszen lássuk be, hogy akkor ritkaságszámba menõ pozíciójával (nõi uralkodó) és olyan ingatag politikai és társadalmi viszonyok között, amilyen ország várt rá uralkodásában, hatalmas bizonyítási terhet jelentett. És lássuk be, ami a kötelessége volt, azt maradéktalanul megtette, felõrölve benne az érzelmeit és a testi egészségét is. Így érthetõ, hogy tetteibe önzés és számítás vegyült. Önmagában véve óriási teljesítmény, hogy jelleme csak ennyit "sérült" annyi fájdalom és felelõsség mellett, ami neki kijutott.
És azt se hagyjuk figyelmen kívül, amikor számot vetett életével (az utolsó pár rész), belátta hibáit, és próbálta helyrehozni a dolgokat (helyre rakta Csuncsut, és bár ráhagyta a trónt, hiányosságainak ellenpólusaként kinevezte kormányzónak Alcheont. Próbálta tisztázni a szerelmet az életében, elfogadta érzéseit Bidam ellen és megbánta a vele szembeni önzõ tetteit - kár, hogy ez a kapcsolat ekkor már menthetetlen volt). Szóval ha azt nem is mondhatjuk, hogy úgy élt és uralkodott, mint egy nõi nagymester, de talán kijelenthetjük, hogy életének utolsó óráit így töltötte el.
TheOriginalP 2011 febr. 03. - 20:20:39
(14108/239045)
Rendben, téged hanyagolunk, viszont ha a sorozatról ez a véleményed, akkor te meg a sorozat fórumát hanyagold, ha lehet. Van elég más lehetõséged.
TheOriginalP 2011 febr. 03. - 20:17:58 Előzmény maggi99
(14107/239045)
Ez gyönyörûre sikeredett, gratulálok hozzá.
És most pár sor tõlem is Yushin védelmére (pedig sohasem voltam egy Yushin-fan).
Yushinra sok mindent mondhatnánk, de azt, hogy hidegszívû, korán sem. Hiszen nagyon mélyen szeretett, és nagyon sok mindent és mindenkit. Láthattuk, hogy már lurkó kora óta a kötelesség és az egyenesség mintapéldája volt. Mégis hajlandó lett volna hátat fordítani mindennek (nemesi származásának, hwarang-esküjének, a birodalomnak), csak hogy azzal a nõvel lehessen, akit szeret. És a szeretete olyan mély volt, hogy miután a szeretett nõ elutasította, sértõdés és bosszúvágy helyett teljesen magáévá tette Tokmán vágyait, céljait, és õ is ezeknek szentelte az életét (pedig ezek választották el a boldogságtól). De nem csak a szerelemben tudott szeretni. Ott vannak az emberei. Még katona növendék korukban, nemesi származása és túl egyenes dereka ellenére is inkább bevállalta, hogy egy rivális csapatra mosson (az õ származásával és pozíciójával ez egyébként óriási megalázásnak számított), minthogy bajtársait életveszélynek tegye ki egy kardpárbaj során.
Az, hogy Tokmán koronázása után "hátat fordít az érzelmeinek", egy teljesen érthetõ lépés részérõl. Így is láthattuk, hogy mennyi minden múlik egy uralkodó tekintélyén és magabiztosságán. Belegondolni is rossz, hogy Tokmán amúgy is ingatag pozícióját az hogy megviselte volna, ha Yushin is Bidam-módra ostromolta volna az érzelmeivel folyamatosan. És Yushin jellemét ismerve ezzel feltehetõleg tisztában is volt, és tudatosan óvta így is õfelségét.
Szóval egy szó mint száz, teljes mellszélességgel kiállok a mellett, hogy Yushinnak igenis voltak õszinte, mély érzelmei. És a sorozat egyik legnagyobb hõstette pont az, hogy ezeket elnyomta, és a boldogtalanságot milyen jól tûrte.
TheOriginalP 2011 febr. 03. - 19:59:12 Előzmény edimir
(14106/239045)
Hát, megmasszíroznám a lábát, az tuti :D