Tegu 2011 febr. 03. - 11:36:33
(14065/239045)
Bidam védelmében más szempontból:
CSuncsu szavai miatti bizonytalansága és az, hogy Tokmán elküldte azzal, hogy majd õ megoldja a helyzetet egyedül, majd elhuzta a kezét azok után következett be, hogy már kétszer is alig birt kikeveredni a gyanusitgatások alól, s ami a legfontosabb: õt egy olyan kényes helyre tették, ahol gyakorlatilag Tokmán ellenes erõket, a nemeseket kellett ugy kordában tartania, hogy azok köztudottan Bidamot akarták a trónra. Ez a poszt már önmagában elég volt ahhhoz, hogy egy elfogadottságért küzdõ embert állandó bizonytalanságban tartson, hogy bizonyitson ugy, hogy a számára sem kivánatos "ellenzéket" is nyugton tartsa, de az áhitott bizalmat is megõrizze. Ilyen kihivásnak egyik kedvenc jellemünk sem volt kitéve /Yusin, Alchon/ sõt, mondhatni, Yusin a gayai ellenállással kapcsolatos problémát sem tudta megoldani, mondjuk ki. Mindezt egy biztos családi neveltetési, erkölcsi háttérrel sem.
ugy gondolom, hogy Bidamnál ezt a szempontot is figyelembe kell venni, amikor az utolsó csapdából már nem tudott kijönni és ugy döntött, hogy akkor megszerzi Sillát.

azon is el lehetne gondolkozni, mit tett volna, ha a lázadás sikerrel jár és megszerzi a trónt, mit tett volna Tokmánnal?
8/10
edimir 2011 febr. 03. - 11:35:53 8/10
(14064/239045)
TOP!!!!!!!
Ha végzel a sok olvasással és a kérdések megválaszolásával, akkor még +1 kérdés lenne:

Mi van a nõi hwarangokkal, hiszen Misilt a sorozat elején így ismertük meg?

Nagyon kíváncsi vagyok a "harcos útja" Tokmán változatára is!

Köszönöm elõre is!
8/10
edimir 2011 febr. 03. - 11:32:22 8/10
(14063/239045)
"Miért Wolja legyen a nagymester?

Pro - ha az életet veszzük, elveket, neki is volt egy elve, ami miatt az elejétõl kitartott. de a Misil párti hwarang Csilsuk mellett a végén inkább a rossz oldalon marad, mert õ hwarang és kitart az elején rossz választása mellett. Wolja képes gondolkodni is. szerintem nagy szó, mert mindenki szerint az a legfontosabb, hogy kitartson a már az elején eldöntött/választott elvei mellett. Õ pedig képes a mérlegelésre és változásra. Nem marad le a kardnál, tanul, fejleszti magát, csapatát . Õk a legjobb nyilasok a Hanban.

Amúgy Pozicionálásból Wolja 5ös. Õ legjobb nyilas. A többiek a legjobbak, leghûségesebbek, kardforgatók, lovasok, cselszövõk, õ a legjobb nyilas. elmehetne Ámornak :))))) (lehet, hogy ezért talált el?)

Kontra - magas származása megakadályozza a nagymesteri alázat gyakorlására. Munno pedig alázatos volt a rangja iránt."

Szerintem is lett volna a Nagymesteri címre esélye, miután a harctéren már bizonyított és megpihenve az ott szerzett babérokon idõs korában visszavonul a hadi pályától.

Pro: Mert belül fejlõdött, Gaya és Silla összeegyeztetése végül úgy zajlik le benne egy hosszasabb vívódás és vargabetûk után, hogy gayai örökségére büszke maradhat sillai polgárként is (lásd a gayai íjakat, az íjászok csaták kimenetelét befolyásoló szerepét)! Ez pedig fontos az önértékeléséhez. A hadseregbe be tud tagozódni magas poszton ez ambícióit is kielégíti, már kevésbé fáj az elõkelõ származásában rejlõ lehetõség teljes mértékú be nem váltása. Tudja magát, helyét és szerepét újraértelmezni, Õfelsége (tilosletokmanoznom!) nagy álmát magáévá tenni célként.
Azt hiszem, a Yushintól kapott lecke is elgondolkodtatja, pozitív irányba befolyásolja belsõ fejlõdését, s itt nem csak a gayaiak érdekeinek újragondolását értem alatta. Ugyanilyen fontos a "jellem"-lecke is! Politikailag érthetõ az a húzása, ahogy Yushint a "kiszabadításával" el akarja lehetetleníteni a Királynõ támogatójának szerepében és a szakítás után végleg gayaihoz kötni, de aztán a Yushin- féle lecke megmutatja neki, hogy van olyan egyenesség az egyik oldalon (Yushin) és van olyan feltétlen bizalom a másik oldalon (Királynõ), amit az ilyen húzások sem rengetnek meg. Ezt belátva szerintem már nem próbálkozik többé ilyen húzásokkal, inkább bizonyítani akar, azzal kitûnni kisded praktikák helyett. Azaz jó irányba összpontosítja az energiáit.

Kontra: szerintem az elõkelõ származása nem zárja ki a Nagymesterséghez szükséges alázatot. Hiszen ze a fentiekben írtakból az is nyilvánvaló. Elõkelõ származása már nem olyan meghatározó számára, kielégíti az új helyzet, a jellemfejlõdés útján többször kell átgondolni addigi nézeteit, önmagáról kialakított képét. Mivel õszintén megteszi, ez pedig óhatatlanul elvezet egyfajta a felismerésbõl származó alázathoz. Figyeld meg, a film végére már õszintén tiszteli a Királynõt és Yushint is, mert megkapta tõlük a bizalmat és a kibontakozás lehetõségét, ez a kettõ pedig szárnyakat ad.

Szóval én is rá szavazok (fõleg, hogy Alcheonom Kormányzóként olyan leterhelt)!:))))))))))))))))))

Csak tudnám, mi a frászért írtam ennyit Woljáról, amikor bár szimpi, de nem a szívem csücske?:)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2011 febr. 03. - 10:58:05 8/10
(14062/239045)
Az "éjjeli baglyok" napközben gályáznak, húzzák az evezõt keményen... sajna ilyenkor nem lehet úgy virgonckodni, mint az éj leple alatt!:))))))
Lily77 2011 febr. 03. - 10:48:13
(14061/239045)
csak hogy irigykedjetek egy kicsit, megismétlem....
10/10
habbbea 2011 febr. 03. - 10:32:33 10/10
(14060/239045)
Nagyon csinosak ezek a fiúk!
9/10
napraforgó 2011 febr. 03. - 09:55:52 9/10 Előzmény twillight
(14059/239045)
Hát igen, a Bibliában megtalálható minden, meg annak az ellenkezõje is.
Pl:
"Szemet szemért, fogat fogért."
És:
"ki arczul üt téged jobb felõl, fordítsd felé a másik orczádat is."
Lily77 2011 febr. 03. - 08:42:35
(14058/239045)
Joo Sang Wook 주상욱
alias WOLJA

Ha BÁRKI vagy MINDENKI :) szeretne vele filmet nézni:

Queen Seon Duk 2009 as Wolya (Korean Dramas)
The Accidental Couple 2009 as Kim Kang Mo (Korean Dramas)
One Mom and Three Dads 2008 (Korean Dramas)
Air City 2007 (Korean Dramas)
Lily77 2011 febr. 03. - 08:20:48
(14057/239045)
Kedves éjjelibaglyok! Ti csak éjjel dolgoztok, - éjjeli mûszak - vagy direkt mazochisták vagytok egész éjjel fórumozni? :))))))))))))
Lily77 2011 febr. 03. - 08:19:22 Előzmény edimir
(14056/239045)
Kedves Unnimjaim!
Fiatal korom és tapasztalatlanságom gátol meg csak benne, hogy ilyen szépen, pontosan , érzékletesen tudjak írni - vagy csak egyszerûen jobb olvasni, mint írni. Pedig amikor felébredek, amikor elalszok mindig veletek beszélgetek gondolatban, csak mire gép elé érek sokszor már csak foszlányok maradnak. Na de mostantól másképp lesz! :))))) Új év új szilvavirág! Új Álom!
Éjjel leragadtam a nagymesteri vizsgánál, ezért elkészítettem a Wolja párt kortesbeszédét. Is.

Miért Wolja legyen a nagymester?

Pro - ha az életet veszzük, elveket, neki is volt egy elve, ami miatt az elejétõl kitartott. de a Misil párti hwarang Csilsuk mellett a végén inkább a rossz oldalon marad, mert õ hwarang és kitart az elején rossz választása mellett. Wolja képes gondolkodni is. szerintem nagy szó, mert mindenki szerint az a legfontosabb, hogy kitartson a már az elején eldöntött/választott elvei mellett. Õ pedig képes a mérlegelésre és változásra. Nem marad le a kardnál, tanul, fejleszti magát, csapatát . Õk a legjobb nyilasok a Hanban.

Amúgy Pozicionálásból Wolja 5ös. Õ legjobb nyilas. A többiek a legjobbak, leghûségesebbek, kardforgatók, lovasok, cselszövõk, õ a legjobb nyilas. elmehetne Ámornak :))))) (lehet, hogy ezért talált el?)

Kontra - magas származása megakadályozza a nagymesteri alázat gyakorlására. Munno pedig alázatos volt a rangja iránt.
maggi99 2011 febr. 03. - 02:43:49
(14055/239045)
Most jól elkeveredtünk...
maggi99 2011 febr. 03. - 02:39:25
(14054/239045)
Itt vagy?
maggi99 2011 febr. 03. - 02:11:59
(14053/239045)
Õfelsége???
10/10
micike_MSc 2011 febr. 03. - 00:41:25 10/10
(14052/239045)
Az a részlet, amit Orosz idézett, a 60. részbõl való.
A 61. rész pedig azzal a jelenettel indul, mikor a patkány sikeres álmerénylete után Bidam teljesen összeomlik, és végül a lázadók élére áll...

Más: remélem azért azzal tisztában vagy, hogy aki éjjel legény, az nappal lepény...:)
Úgyhogy én el is teszem magam holnapra.
Jó éjt!
10/10
vondermonarchia 2011 febr. 03. - 00:18:26 10/10
(14051/239045)
.
10/10
vondermonarchia 2011 febr. 03. - 00:17:31 10/10
(14050/239045)
Olvaslak és bár aludni kellene menni, mégis most megnézem az utolsó két részt a Shillából.
10/10
micike_MSc 2011 febr. 03. - 00:10:26 10/10
(14049/239045)
Kedves Orosz!
Mindig örömmel olvasom a kommentjeidet, egyszer hasznos infokat, máskor meg gyönyörû gondolatokat osztasz meg velünk. Amíg ment a sorozat, mindig jöttél az iránymutató soraiddal, kérdéseiddel, és azt vettem észre, hogy a kezdeti kissé mérges „hümmögésed” Bidam irányába kezdett enyhülni – és hiába láttad már ötször a sorozatot, ennyi Bidam-fan hölgyrajongóval már nem tudtál megbirkózni, gondolom ennek is szerepe lehetett a megenyhülésedben.
De ettõl függetlenül azt hiszem, mi soha nem fogunk teljesen egyetérteni ebben a kérdésben, bár talán nem olyan nagy baj ez… :)

Megnéztem azt a részt, amit belinkeltél – és még ugyanott tartok, mint korábban. Eltekinthetünk a forgatókönyvtõl, de az általa elõállított körülményektõl nem, vagyis attól, hogy miért jutott Bidam arra az elhatározásra, hogy majd õ megoldja a dolgot.
Tokmán gyûrût ad neki, és elküldi Szorabolból, mondván, hogy õ majd mindent elintéz és rögtön visszahívja, amint lehet. De közben már ott zakatolnak Bidam fejében Csuncsu szavai: „Te tényleg elhiszed, hogy Õfelsége érez irántad valamit?” (vagy valami ilyesmi) Bizonytalanságában Tokmán keze után kap, de õ lassan elhúzza a kezét és elküldi…
Bidam visszatér a szobájába, hogy elinduljon Chukwa járásba, szól is a szolgálónak, hogy készítse össze a holmiját.
De közben jár az agya: õ is felelõs a történtekért, nem hagyhat mindent Tokmánra, a kardjáért nyúl – és közben újra Csuncsut halljuk: „korábban félelmetes voltál, de most már nem vagy az”. Bidam szemei könnybe lábadnak, megszorítja a kardot: „Igaza van... Hosszú ideig elviseltem. Le fogok vágni mindenkit.” – majd a hosszú, gyilkos pillantása következik…
[Késõbb azt a jelenetet láthatjuk, mikor Csuncsu próbálja meggyõzni Tokmánt, hogy számoljon le Bidammal is, mert késõbb még a trónra törhet, és Tokmán azt mondja, hogy mindketten nagyon jól tudják, hogy Bidam ártatlan, most el fogja veszíteni az embereit, tehát már nem árthat neki késõbb sem, akkor miért fél tõle. És közli Csuncsuval, hogy ne merjen ártani Bidamnak az engedélye nélkül – pedig ha tudná!…]

Na, szóval nem akarom tovább ragozni, de szerintem egyszerûen senki nem függetlenítheti magát a körülményektõl (fõleg, ha olyan érzékeny a lelke, mint Bidamnak). Vagy szerinted akkor is így döntött volna, ha Csuncsu nem vágja a képébe, hogy már egyáltalán nem tartja félelmetesnek, sõt még azt is, nehogy azt gondolja, hogy Tokmán szereti? Hát hogyne bizonytalanodna el, mikor csak oly’ rövid idõ telt el azóta, hogy szerelme viszonzásra talált Tokmánnál, hogy rájött, nem elvenni, hanem adni akar, hogy önként írásos fogadalmat tesz arról, visszavonul, ha Õfelsége elõbb hal meg…
És mióta nyilvánosságra került, hogy Tokmán „elveszi” Bidamot, azóta csak ellene tett mindenki (az emberei a kínai követtel és a titokzatos hajón érkezõ egy szem levéllel, illetve Csuncsu, aki a trónját félti). S hogy õszinte legyek, mikor olvastam az elõzetesben, hogy a Tang-birodalom követe nyilvánosan megalázza a Királynõt és kiderül, hogy egy titkos egyezség szerint Bidamot akarják trónra ültetni, akkor még nekem, kívülálló Bidam-fannak is az volt az elsõ gondolatom, hogy jaj, csak azt ne, biztos korábban kevert valamit Bidam a kínaiakkal, de ma már nem tenné. Az viszont eszembe sem jutott, hogy ártatlan lenne… :(
Szóval továbbra is azt gondolom, lelki alkatából adódóan nem volt más választása (a körülmények miatt), nem azért, mert nem tanul vagy nem fejlõdik.

Ami a másik megjegyzésedet illeti Bidam saját halálával kapcsolatos jóslatáról: „életem három nappal lesz rövidebb, mint ENNEK a Mennyei Királyságnak a Királyáé”
A „THIS”* ebben az értelemben nem a jelenlegi/akkori királyra, hanem csak magára a Királyságra utal szerintem, tehát akár késõbbi király is lehet. Ekkor azonban szerintem még nem volt jelentõsége ennek a kijelentésnek, egyszerûen csak a Misil által feltett kérdésre adott frappáns válasz volt. Az már a forgatókönyvírók fantáziáját dicséri, hogy a Bidam és Tokmán között kialakuló halhatatlan szerelem mítoszának kialakításához ezt a kijelentést fel tudták használni (mert arra nem is tudok gondolni, hogy ez csak véletlen egybeesés a vég szempontjából)…

[*És akkor még nem vettük figyelembe azt, hogy az angol fordítás nem biztos, hogy hûen tükrözi az eredeti szándékot. Bidam utolsó szavait – Deokman, DeokmanA – az angol felirat simán „letokmánozta”(2x), miközben a magyar szinkronban „Tokmánom! Drága Tokmánom!” szerepelt, és ez szerintem közelebb áll az eredeti változathoz. Gondolom, szakértõ-dr-Csoma-Mózes is így hallotta…:)]

Nos, remélem mindenre válaszoltam, és remélem nem haragszol, de ennél jobban már nem tudom közelíteni az álláspontjainkat. Karinthyval szólva: „Férfi és nõ sohasem értheti meg egymást, hiszen mindkettõ mást akar. A férfi a nõt, a nõ a férfit.” Valószínûleg Te és T.O.P. sosem fogtok szerelmetesen gondolni a Bidamunkra, mi nõnemûek – tisztelet a kevés kivételnek – viszont nem fogunk tudni ellenállni KNG/Bidam könnyes, bús, fájdalmas pillantásainak (na meg az orrának, ugye, kedves Vondermonarchia?)

Mindenkinek köszönöm a délutáni lelkes kommenteket, de nem tudok sokat írni, csak néha szánom rá magam (érdeklõdõk, pl. kisbetûs edimir a nevemre kattintva elolvashatják korábbi bejegyzéseimet, Sillán kívül csak „Nam-Gil Kim” fórumára járok – ezt itt a reklám helye, minden értelemben).
Egyébként a másik fórumon csodás képek vannak KNG-rõl, bárkinek ajánlom, aki olvadozni szeretne…
Jó éjszakát mindenkinek! :))
maggi99 2011 febr. 03. - 00:06:29
(14048/239045)
Gyere!!
8/10
edimir 2011 febr. 03. - 00:04:01 8/10
(14047/239045)
Megjöttem. Chat odaát takarítással?
maggi99 2011 febr. 02. - 23:59:09
(14046/239045)
Nekem is kell 2 perc, de utána átmegyek.
Várlak!